Home Kategorie Poruszające 15-latka potrącił samochód. Kierowca zostawił umierającego chłopaka na jezdni.

15-latka potrącił samochód. Kierowca zostawił umierającego chłopaka na jezdni.

Czegoś takiego nie powinien doświadczyć nikt. Nikt nie powinien żegnać swojego dziecka, a już na pewno nie powinien słuchać po jego śmierci rad od internetowych ekspertów.

W tej tragicznej historii śmierć poniósł 15-letni Kacper, który przechodził przez jedną z łódzkich ulic ze swoim kolegą.

Jego siostra, rok po tragedii dodała na swoim koncie na Facebooku poruszający wpis, w którym opisuje to, co spotkało jej rodzinę po śmierci brata.

„PROSZĘ O UDOSTĘPNIANIE ! ! !

3 kwietnia równo rok temu, to data śmierci mojego młodszego brata Kacpra. 15 letniego wesołego uśmiechniętego chłopca, którego nie spodziewałam się pożegnać tak szybko i tak nagle. Skrzyżowanie w Łodzi w centrum miasta zachodnia-lutomierska ma podwójne światła co było przyczyną wejścia na jezdnię i nieumyślną pomyłkę w światłach. Winę będzie rozstrzygał sąd. Nic jednak nie zwróci mi brata, a rodzicom dziecka. Stratę której doznaliśmy nie da się opisać słowami.

Piszę ten post aby zwrócić uwagę na zachowanie ludzi podczas wypadku oraz po opublikowaniu artykułu o wypadku w gazetach.

Jak wiele osób mu nie pomogło, ile samochodów ominęło. Zostawili umierające dziecko na ulicy, włącznie ze sprawczynią wypadku. Bardzo chciałabym podziękować osobie która po paru minutach po zderzeniu reanimuje Kacpra, dzięki jego pomocy mogłam pożegnać się z bratem w szpitalu. Nic nie usprawiedliwia jednak opinii „ekspertów” internetowych, które wstawiam w poście. Wstyd, łatwo jest być anonimowym, napisać komentarz i wyłączyć komputer. Takie słowa jednak zostają w pamięci bliskich na długo.

Sprawę winy rozstrzyga od roku sąd. Fakty są takie, że kobiecie kierującej autem nigdy nie zabrano prawa jazdy nie podejmuje ona żadnych manewrów, aby uniknąć wypadku, nie ustalono także, na jakim świetle wjechała przekraczając znacząco prędkość, a gdyby nie to Kacper by żył. 20-letnia kobieta odmawia składania zeznań. Niestety takie mamy prawo.

Bardzo ciężko jest mi oraz moim rodzicom z całą tą sytuacją, oddalibyśmy wszystko aby Kacper był tu teraz z nami. Zawsze pamięć o nim pozostanie w naszych sercach. Jestem jego starszą siostrą i całe życie starałam się go chronić, nie zasłużył na takie komentarze. Wiele osób tęskni za nim, cała rodzina, przyjaciele i znajomi. Do tej sytuacji nie musiało dojść. Nie potrzebuję już czytać niemiłych komentarzy na temat wypadku, bo ten post jest właśnie o empatii. Proszę o udostępnianie tego posta, nie bądźmy obojętni. Może film z wypadku posłuży jako przestroga, może prawo zostanie zaostrzone, a może ktoś w przyszłości zastanowi się przekraczając prędkość.

Prawo jazdy to odpowiedzialność, a w zderzeniu z samochodem, piesi nie mają szans. Warto o tym pamiętać.

Tak, chłopcy mają czerwone światło. Nic jednak nie zwalnia z obowiązku kierującej o obserwowaniu otoczenia i zachowania szczególnej ostrożności kiedy przejeżdża się przez przejście dla pieszych. Proszę także o zwrócenie uwagi, że chłopcy nie wbiegają; są już za połową jezdni.

Dodaję zdjęcie skrzyżowania w Łodzi, które działa w nieznany wszystkim sposób. Czytając komentarze niejedna osoba popełniła tam błąd. Światła nie zapalają się jednocześnie; stojąc tam gdzie stoją chłopcy zasugerowali się przechodzącymi drugą stroną jezdni. Czerwone to dalej czerwone, to prawda. Może warto by zmienić to skrzyżowanie i te światła? Podobna sygnalizacja były przy Galerii łódzkiej i zmienili to z powodu pomyłek. Spodziewam się komentarzy, że ma to usprawnić ruch; ale może życie ludzkie jest ważniejsze od pośpiechu?

Po opublikowaniu posta zgłosił się do nas kolega Kacpra; który nagrał o nim piosnkę. Popłakałam się przy niej wiele razy; dziękuję.”

Siostra Kacpra udostępniła też film, na którym widać, jak auto uderza w 15-latka. Można go obejrzeć tutaj.

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron
To może Cię zainteresować:  Dostał sms, gdy był w kinie... To, co dzieje się sekundę później, wprawia w osłupienie absolutnie wszystkich!

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz