Home Kategorie News Afera w związku z 13. emeryturą. Seniorzy są wściekli na rząd.
67.59K

Afera w związku z 13. emeryturą. Seniorzy są wściekli na rząd.

Gdy rząd potwierdził tzw. „trzynastkę”, na twarzach emerytów i rencistów zagościł uśmiech. Niedawno jednak radość ta nieco ostygła.

Okazuje się bowiem, że państwo potrąci zaliczkę na podatek dochodowy i składkę zdrowotną, która wyniesie w tym przypadku 13 zł. Ostatecznie więc dodatkowa emerytura wyniesie 888,25 zł na rękę. Ta informacja poruszyła seniorów i mimo iż nie jest to wielka różnica, dla sporej części polskich emerytów i rencistów liczy się każdy grosz.

Seniorzy apelują, że jeśli mają zapłacić podwójną składkę zdrowotną, to „chcą być lepiej leczeni”. Niestety, ich żale najwyraźniej na niewiele się zdają, bowiem nie będą mogli liczyć na to, że szybciej dostaną się do lekarza. Nie będą również leczeni w lepszych warunkach.

Chociaż dodatkowa emerytura będzie jednorazowym zastrzykiem gotówki, PiS twierdzi, że jeśli wygra wybory, w kolejnych latach będzie można liczyć na podobne wsparcie.

Czy w kolejnych latach niesprawiedliwy zapis dotyczący „trzynastki” zostanie poprawiony? Czas pokaże.

Czekoladowe zabiegi na ciało
Czekoladowe zabiegi na ciało
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Czekoladowe zabiegi na ciało: masaż gorącą czekoladą, kawowy peeling i więcej od 59,99 zł w Instytucie Hialuron (do-60%)

Twoja reakcja?

Super
Super
273
Ha ha
Ha ha
702
Wow
Wow
56
Smutny
Smutny
157
Zły
Zły
898

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz