Home Kategorie Życie Chłopak zmusza Elizę, aby urodziła naturalnie. Gdy usłyszał o znieczuleniu, wyśmiał ją.

Chłopak zmusza Elizę, aby urodziła naturalnie. Gdy usłyszał o znieczuleniu, wyśmiał ją.

Decyzja o posiadaniu dziecka wiąże się z wielką odpowiedzialnością, do której potrzeba ogromnej dojrzałości.

Czasami jednak zdarza się, że na świat ma przyjść maluch, który nie był w planach. Przykładem tego jest autorka poniższego wpisu, która już na samym początku ciąży stwierdziła, że chce urodzić przez cesarskie cięcie. Pomysł ten jednak bardzo nie przypadł do gustu jej chłopakowi.

Przyszła matka podzieliła się swoją historią w sieci. Okazuje się, że decyzja o cesarskim cięciu to nie jedyny powód sporu, do jakiego doszło między ciężarną, a jej chłopakiem.

„Przyznaję się, że o powiększeniu rodziny na razie nie myślałam. No, ale stało się i trzeba jakoś się z tym zmierzyć. Kiedy tylko dowiedziałam się o ciąży, zaczęłam się zastanawiać nad cesarką. Wiem, że to ciężka operacja i długo dochodzi się do siebie, ale mniej mnie to przeraża, niż naturalny poród.

Wtedy do akcji wkroczył mój chłopak, czyli ojciec naszego dziecka. Od razu nie spodobał mu się ten pomysł. Według niego to pójście na łatwiznę i nic dobrego z tego nie wynika. Ani dla maleństwa, ani dla matki. W nerwach powiedział nawet, że jak to zrobię, to „sama sobie będę wychowywała”.

Ok, może ma trochę racji. O cesarskim cięciu zapomniałam i rodzę tradycyjnie.

No, ale tu znowu pojawia się problem. Kiedy byliśmy razem u lekarza, to ten wspomniał o możliwych sposobach znieczulenia. Mój wspierający partner stwierdził, że ja niczego takiego nie potrzebuję i wyszedł. Mimo wszystko obgadałam ze specjalistą szczegóły.

Później oczywiście czekała mnie dyskusja w domu. On uważa, że znieczulenie to też pójście na łatwiznę. Kobieta nie czuje, że rodzi i później jest gorszą matką, bo tego nie docenia. Jak urodzę na żywca, to na pewno lepiej sprawdzę się w tej roli.

Zaniemówiłam. Oczywiście nie mam zamiaru go w tej kwestii posłuchać, ale jeszcze tego mi brakowało. Nie dość, że nieplanowana ciąża, to jeszcze ciągłe awantury. Jak taki mądry, to niech da się pokroić bez znieczulenia.

Z takimi poglądami to on raczej nigdy nie będzie dla mnie wsparciem.

Eliza”

Co byście zrobiły na miejscu Elizy? Możecie jej coś doradzić?

Badania ginekologiczne
Badania ginekologiczne
59,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania ginekologiczne z cytologią i więcej od 59,99 zł w Centrum Medycznym ProClinic
To może Cię zainteresować:  To nie żart! Już niebawem mężczyźni będą rodzić dzieci.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz