Home Kategorie Poruszające Urodziła się z serduszkiem na zewnątrz klatki piersiowej. Ratowało ją 50 specjalistów.

Urodziła się z serduszkiem na zewnątrz klatki piersiowej. Ratowało ją 50 specjalistów.

Vanellope Hope Wilkins potrzebowała aż 3 operacji, aby przetrwać po tym, jak urodziła się z sercem na zewnątrz ciała.

Dziewczynka urodziła się 22 listopada poprzez cesarskie cięcie w szpitalu Glenfield w Leicester. Lekarze nie dawali jej najmniejszych szans, a rzadką chorobę wykryli już w 9 tygodniu ciąży.

Po druzgocącej diagnozie, lekarze zasugerowali zrozpaczonym rodzicom, Deanowi i Naomi, by zastanowili się nad aborcją, lecz dla nich takie rozwiązanie nie wchodziło w grę.

Oboje byli ogromnie przerażeni zarówno całą chorobą jak i jej powikłaniami, ale wiedzieli od razu, że będą walczyć o swoje dziecko z całych sił.

W trakcie ciąży usłyszeli pocieszającą wiadomość: ich córka ma co prawda serce na zewnątrz ciała, ale nadal rozwija się prawidłowo. Ta informacja dała im cień nadziei.

Gdy nadszedł czas porodu, lekarze postanowili przeprowadzić cesarskie cięcie, bo przy naturalnych narodzinach mogłoby dojść do zgniecenia serca.

Zaraz po przyjściu na świat, na dziewczynkę czekało 50 specjalistów gotowych do operacji. Najpierw przeprowadzono jedną z trzech operacji, która zakończyła się sukcesem. Następnie dziewczynka przeszła kolejne dwie, które miały na celu schowanie serca z powrotem tam, gdzie powinno być.

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
41
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
10
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz