Home Kategorie Porady Zobacz, jak pozbyć się bólu nerwu kulszowego i pleców przy pomocy wyłącznie piłki tenisowej.

Zobacz, jak pozbyć się bólu nerwu kulszowego i pleców przy pomocy wyłącznie piłki tenisowej.

Większość osób w pewnym wieku nieraz doświadczało bólu pleców. To tak powszechny problem, że aż 8 na 10 Amerykanów zmaga się z nim na co dzień.

Rwa kulszowa to również powszechny problem, który dotyka nerwu kulszowego, czyli najdłuższego nerwu w ludzkim organizmie, który biegnie od dołu pleców przez obydwie nogi.

Gdy doświadczamy bólu pleców, większość z nas sięga po leki przeciwbólowe czy okłady rozgrzewające, ale eksperci radzą, aby przede wszystkim zająć się przyczyną problemów, a nie tylko objawami.

Ten prosty trik z piłeczką tenisową przyniósł ulgę wielu ludziom, którzy zmagali się z bólem pleców. Najlepsze jest to, że spokojnie możesz stosować tę sztuczkę we własnym domu.

Eksperci twierdzą, że ból w dolnej części pleców często spowodowany jest przez brak aktywności fizycznej, otyłość i nieprawidłową postawę.

Lód przykładany w bolesne miejsca to jeden ze sposobów na złagodzenie bólu tak samo, jak akupunktura czy chiropraktyka.

W przypadku rwy kulszowej sprawdzają się ćwiczenia rozciągające nerwy, jak te wykonywane na zajęciach jogi.

Kilka przykładów poniżej:

Często ból mija sam, ale możesz pozbyć się go szybciej przy użyciu piłki tenisowej i wykonywaniu prostych ćwiczeń.

Wystarczy ustawić piłeczkę w bolesnym miejscu, a następnie wywrzeć na nią nacisk. Spięte mięśnie rozluźnią się, a ból zmaleje.

Jeśli zmagasz się z bólem nerwu kulszowego piłka zadziała na mięsień gruszkowaty, który zlokalizowany jest niedaleko nerwu.

Gdy będziesz robić to po raz pierwszy, ból może stać się intensywny, ale to oznacza, że powinieneś wywrzeć mocniejszy nacisk. Postaraj się to zrobić, a efekty będą niesamowite.

Uciskaj dane miejsce przez 30 – 60 sekund. Później przejdź do kolejnego bolesnego miejsca. Całe ćwiczenie powinno zająć 5 – 10 minut.

Poniżej instrukcje:

Terapia antynikotynowa
Terapia antynikotynowa
39,99 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Terapia antynikotynowa za pomocą biorezonansu od 39,99 zł w Medivital

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz