Home Kategorie Niesamowite Wiele osób nie potrafi tego policzyć. Czy uda Ci się rozwiązać ten matematyczny problem?

Wiele osób nie potrafi tego policzyć. Czy uda Ci się rozwiązać ten matematyczny problem?

Według badań, dla mózgu picie czerwonego wina jest bardziej angażujące niż rozwiązywanie skomplikowanych problemów matematycznych.

Mimo wszystko nie zaszkodzi, gdy będziemy robić obydwie te rzeczy, a rozwiązywanie zagadek jest na pewno lepsze niż nie robienie niczego.

Dzisiaj mamy dla Ciebie podchwytliwy, ale tak naprawdę prosty problem matematyczny. Pewnie minęło już trochę czasu od kiedy byłeś w szkole i to równanie może wydawać się problematyczne, ale jest naprawdę proste i poradzić z nim powinny nawet dzieci z podstawówki.

Pamiętam, jak moje dzieci zaczęły chodzić do szkoły i potrzebowały pomocy w zadaniach domowych. W kwestii matematyki szybko stawały się lepsze ode mnie. Niestety, gdy uczymy się czegoś w szkole, ta wiedza często znika po czasie. Prawdopodobnie dlatego, że jej nie wykorzystujemy. Mózg jest jak cała reszta ciała. Jeśli nie będziesz go trenować regularnie, będzie wypadać z formy.

Dlatego też powinniśmy od czasu do czasu dawać mózgowi coś do roboty. To równanie jest bardzo proste, ale należy pamiętać o kolejności wykonywania działań. Czy uda Ci się to rozwiązać?

Najpierw musimy zacząć od mnożenia.

1 x 2 = 2.

Później zostajemy z takim równaniem:

1 + 1 + 1 – 2 – 0

Teraz jest jeszcze prościej.

3 – 2 = 1.

Poprawną odpowiedzią jest więc 1.

Jak widać rozwiązanie jest bardzo proste, trzeba tylko zacząć od mnożenia, a wiele osób zapomina o tym.

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz