Home Kategorie Niesamowite Powiedziała, że nie urodzi, dopóki się nie pomaluje. Nawet skurcze jej nie przeszkodziły.

Powiedziała, że nie urodzi, dopóki się nie pomaluje. Nawet skurcze jej nie przeszkodziły.

Poród to bolesne i męczące doświadczenie. Czy w takich chwilach myśli się o wyglądzie? Okazuje się, że jest pewien trend, aby ciężarne na porodówce wyglądał tak, jakby dopiero wyszły od kosmetyczki.

Nie mówimy tutaj o lekkim podkładzie, tuszu czy korektorze. Mówimy o wieczorowym wręcz makijażu z doklejanymi rzęsami, konturowaniem twarzy i mocnymi ustami.

Make up rodem z Instagrama pojawia się coraz częściej na porodówkach. Dla niektórych może to być dziwne, ale badanie przeprowadzone przez Cosmetify pokazało, że 64% kobiet w wieku 18 – 31 lat, przechodzi zabiegi kosmetyczne tuż przed porodem. 65% decyduje się na depilację, 57% na manicure, 43% na pedicure, a 37% wybiera opalanie natryskowe.

W tym samym badaniu, o którym wspominamy powyżej, pytano kobiety dlaczego tak bardzo przejmują się swoim wyglądem w momencie porodu. Głównymi powodami były: 31% chce dobrze wyglądać na zdjęciach, 26% chce dobrze wyglądać dla osób, które będą je odwiedzać, a 22% chce podobać się partnerowi i nie wyglądać na niewyspaną.

Inne badanie wykazało, że przeciętna kobieta maluje się już 2,5 godziny po porodzie.

Na poniższym zdjęciu widzimy blogerkę Alexis Jade z Kalifornii, która nagrała lekcję makijażu w oczekiwaniu na narodziny swojego dziecka.

Inna blogerka, Dana Chavez, również wykorzystała ten pomysł. Wykonała kompletny makijaż, aby dziecko mogło zobaczyć swoją matkę w pełnej chwale.

Z kolei Lee Ann odmówiła porodu, dopóki nie skończy makijażu. Dla niektórych kobiet wykonywanie makijażu przed porodem posłużyło jako odwrócenie uwagi od skurczów.

Ta mama zaczęła się malować w szpitalu dla rozluźnienia, czekając na przyjście na świat swojego potomka.

Wizażystka Alaha Karimi stała się popularna dzięki trzem zdjęciom poświęconym przygotowaniom do porodu. Oczywiście jej przygotowania polegały na robieniu sobie makijażu.

A Wy co o tym sądzicie? Malowałyście się przed porodem albo bezpośrednio po?

Kurs online: Mechanika Samochodowa
Kurs online: Mechanika Samochodowa
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Mechanika Samochodowa z certyfikatem za 69 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz