Home Kategorie Poruszające Zdjęcia z obozu w Oświęcimiu na minispódniczkach. Internauci nie kryją wściekłości.

Zdjęcia z obozu w Oświęcimiu na minispódniczkach. Internauci nie kryją wściekłości.

Informacja o tym, że w pewnym internetowym sklepie można kupić ubrania z nadrukami zdjęć z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu rozprzestrzeniła się natychmiast.

Ludzie nie kryją oburzenia. „Jak tak można? Nie ma już wartości na tym świecie?!” – krzyczały nagłówki artykułów.

Na stronie Redbubble pojawiły się ubrania ze zdjęciami miejsca, gdzie zginęli ludzie. Można było kupić, np. minispódniczki czy torby.

Internauci szybko podchwycili temat i momentalnie o sprawie zrobiło się głośno. Ludzie nie mogli zrozumieć, jak ktokolwiek odważył się umieścić takie zdjęcia na rzeczach, aby później na nich zarobić. Czy są jeszcze jakiekolwiek granice?

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu odniosło się do bulwersujących ubrań z nadrukami z obozów zagłady

– „Czy naprawdę myślicie, że sprzedaż takich produktów jak poduszki, mini spódniczki lub torby z wizerunkami Auschwitz – miejsca ogromnej ludzkiej tragedii, w której zamordowano ponad 1,1 miliona ludzi – jest do przyjęcia? Jest to raczej odrażające i lekceważące.”

Sklep szybko zareagował i odpowiedział na post, który pojawił się na Twitterze. Mimo wszystko niesmak i tak pozostał…

To może Cię zainteresować:  Robią sobie zabawne zdjęcia w Auschwitz. Nie obchodzi ich, że zginęły tam miliony ludzi.

– „Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi. Charakter tych treści jest nie do przyjęcia i nie jest zgodny z naszymi wytycznymi. Podejmujemy natychmiastowe działania, by usunąć te i podobne prace.”

Niestety najwyraźniej osoba zajmująca się tą częścią organizacji w firmie nie dopilnowała tego, aby sprawdzić resztę produktów. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu szybko zwróciło bowiem uwagę na kolejny produkt w ich sklepie.

To może Cię zainteresować:  Chłopiec uśmiecha się do zdjęcia. Nie wie, że za moment umrze w męczarniach.

– „Zastanawialiśmy się także, czy „charakter tej treści” jest również „niedopuszczalny” i „nie jest zgodny z Wytycznymi dla społeczności”? Pragniemy zwrócić na to Waszą uwagę.”

Mowa o koszulce z napisem „Dr Holocaust chce, żebyś miał brodę”…

Niepokojące jest też to, jak poszczególne rzeczy są nazwane. Torebka, na której widać fragment obozu, nosi nazwę „Tote Bag”, czyli połączenie niemieckiego słowa „tote” oznaczającego „martwy/zabity”, ze słowem „bag”, czyli po angielsku „torba”. Mamy to odczytywać jako „martwa torba”?

Gra w kręgle dla nawet 12 osób
Gra w kręgle dla nawet 12 osób
39,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kręgle: 2 godziny gry od 39,99 zł w Copernicus Toruń Hotel w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz