Home Kategorie Niesamowite Matka Nika poddała się aborcji. Mimo to chłopiec przeżył, ale stracił obie nóżki.

Matka Nika poddała się aborcji. Mimo to chłopiec przeżył, ale stracił obie nóżki.

Historia Nika jest przerażająca i zarazem piękna. Jego rodzice zdecydowali się na aborcję. Dlatego dzisiaj żyje bez nóg i palców. Mimo to chłopak radzi sobie lepiej niż spora część jego rówieśników.

Chłopak urodził się w Rosji w 1996 roku. Był wcześniakiem. Przyszedł na świat zaledwie w 24 tygodniu ciąży, gdy przeprowadzano aborcję. O jego biologicznych rodzicach wiadomo tyle, że byli z Syberii i chcieli przerwać ciążę.

Nik trafił do adopcji i obecnie mieszka w USA. Jego nowi rodzice mają jeszcze trójkę biologicznych i pięcioro przysposobionych dzieci. Chcieli dać Nikowi szansę na normalne życie, dlatego też jak najszybciej załatwili protezy nóg. Chłopak chodził na nich już po dwóch tygodniach.

Pewnie wielu z Was zaskoczy fakt, że chłopak jest sportowcem. Gra w piłkę nożną, koszykówkę, baseball i uprawia zapasy. Zapasy są jego ulubioną dyscypliną, w której odnosi spore sukcesy. Nieraz wygrywał również z pełnosprawnymi zawodnikami. W wywiadzie powiedział ile kosztowały go treningi.

– „Chodzi o samodyscyplinę. Nie polubisz wielu rzeczy. Praca, którą musisz wykonać, żeby utrzymać kondycje jest bardzo ciężka. Zderzysz się z wieloma barierami, ale w końcu udaje się je pokonać.”

Wie, co go spotkało w trakcie ciąży biologicznej matki. Wytłumaczenie mu dlaczego jest niepełnosprawny nie było jednak łatwym zadaniem, bo jak powiedzieć 3-latkowi, który pyta dlaczego nie ma nóg i palców, że stracił je, bo rodzice próbowali zakończyć jego życie jeszcze zanim się zaczęło?

Nik nie rozpamiętuje jednak przeszłości. Chce jak najlepiej wykorzystać szansę, którą dostał. Dla wielu osób stał się inspiracją, a szczególnie dla swojego młodszego rodzeństwa. Jeden z braci już idzie w jego ślady i trenuje zapasy. Rodzice nie mogliby być z niego bardziej dumni. Mimo to jego matka czasami wspomina, że jej największym marzeniem jest, aby syn nie musiał żyć z konsekwencjami wyboru, którego dokonał ktoś inny.

Ostatnio, 23-latek zdecydował się na tatuaż. Jego mama była temu przeciwna, ale ostatecznie zgodziła się z tym wyborem. Była pewna, że Nik chce zrobić sobie tygrysa albo coś podobnego. Jednak Nik zdecydował się na napis „I can only image”, czyli „Mogę sobie tylko wyobrazić”.

Znaczenie tatuażu jest bardzo szczególe i wcale nie chodzi o to, że Nik może sobie tylko wyobrazić, jak to jest być w pełni sprawnym. 23-latek wytłumaczył, że w ten sposób upamiętnił dzieci, które nie dostały takiej szansy jak on:

– „Mogę sobie tylko wyobrazić, kim byłyby w przyszłości.”

Zabiegi laserowe PREMIUM
Zabiegi laserowe PREMIUM
49,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrana kuracja laserowa: redukcja blizn, fotoodmładzanie i więcej od 49 zł w Golden Beauty & SPA – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz