Home Kategorie Życie Obejrzała film Sekielskich. „Moje dziecko nie pójdzie do I Komunii Świętej”.

Obejrzała film Sekielskich. „Moje dziecko nie pójdzie do I Komunii Świętej”.

Film braci Sekielskich wywołał ogromne emocje. Przez „Tylko nie mów nikomu” wielu rodziców zastanawia się czy ich dzieci są bezpieczne w kościele.

Jedna z internautek zapowiedziała, że po tym, co zobaczyła, nie ma zamiaru puszczać swojego dziecka do I Komunii Świętej.

Wiele osób nie przypuszczało, że „Tylko nie mów nikomu” zobaczy tylu ludzi. Obecnie film ma już prawie 21 milionów wyświetleń. O dokumencie dyskutują wszyscy: od księży i polityków do zwykłych ludzi.

Jedna z matek była bardzo poruszona tym, co zobaczyła w filmie:

– „Po obejrzeniu filmu braci Sekielskich, już wiem na 100 proc., że moje dziecko nie pójdzie do I komunii świętej.”

Internautka nie jest jedyną osobą, którą film poruszył tak bardzo, że nie chce, aby jej dzieci miały kontakt z księżmi. Inna matka jest pewna, że nie puści swoich pociech na religię i że po „Tylko nie mów nikomu” w jej ślady pójdą inni rodzice:

– „Po uświadomieniu sobie pewnych rzeczy, tym bardziej nie puściłabym dzieci ani na religię ani nigdzie, gdzie miałyby mieć do czynienia z tą grupą zawodową. I myślę, że wiele matek po obejrzeniu tego dokumentu i przemyśleniu sprawy, również będzie miało opory. Przecież dzieciaki popełniały samobójstwa po kontakcie z takimi zwyrolami.”

Wiele osób, które wzięły udział w dyskusji na Kafeterii, zaznaczyło że wcześniej słyszeli już o pedofilii w Kościele. Jednak dopiero film Sekielskich i opowieści konkretnych ofiar uświadomiły im, jak bardzo prawdziwy i bolesny jest to problem.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz z kontrowersyjnymi poglądami. Twierdzi, że pedofilia jest lepsza od aborcji.

W wątku pojawiły się także komentarze osób, które krytykowały takie podejście do tematu kontaktu dziecka z Kościołem. Argumentowali, że przecież pedofilia występuje także w innych grupach zawodowych, z którymi kontakt mają ich dzieci. W odpowiedzi, matki zwróciły uwagę, że kwestia takich przestępstw wśród księży jest dużo bardziej skomplikowana, niż chociażby w przypadku nauczycieli. Chodzi przede wszystkim o ukrywanie zbrodni:

– „Wyobraźcie sobie, że jakiś nauczyciel zgwałcił wasze dziecko. Byłybyście wściekłe, nie? A teraz wyobraźcie sobie, że okazało się, że ten nauczyciel został przeniesiony z innej szkoły, za karę, bo tam molestował inne dzieci. Odbył się proces wewnątrzszkolny i dyrektor w porozumieniu z kuratorium oświaty zdecydowali o przenosinach. Gdyby zamiast go przenieść donieśliby na policję, to do gwałtu na waszym dziecku w ogóle by nie doszło. Wściekłość sięgnęłaby pewnie zenitu w tym momencie. Prawda?

I tu jest właśnie różnica między „zwykłym” pedofilem a pedofilem księdzem Zwykły pedofil trafia do paki. Ksiądz trafia na inną parafię, gdzie dalej oddaje się swoim ulubionym zajęciom.”

W kontekście „Tylko nie mów nikomu” wiele osób zwróciło uwagę, że teraz jest najlepszy czas na reakcję wiernych. Podejście Kościoła może zmienić się, jeśli jego władze zobaczą, że ludzie nie będą dłużej pozwalać na bezkarność księży. Na tę kwestię zwracają uwagę również niektórzy duchowni. Ks. Jacek Prusak w jednym z kazań podkreślił, że nie można ślepo wierzyć w duchownych i że ludzie nie mogą pozostawać biernymi wobec przestępstw.

To może Cię zainteresować:  Ksiądz wysyłał erotyczne SMS-y małoletnim ministrantom. „Mam już 2 mokre palce…”

Wypowiedzi nawołujących, by rodzice nie puszczali dzieci do Kościoła, tylko dlatego, że taka jest tradycja, nie brakuje również na Twitterze:

– „Wciąż wysyłasz dziecko na religię „bo wszyscy chodzą”?
Wciąż wrzucasz na tacę i płacisz za sakramenty „bo polska tradycja”?
Wciąż przyjmujesz księdza po kolędzie „żeby babci nie było przykro”?
Brawo. Dlatego czarna mafia ma się dobrze i będzie miała długo.”

– „Jestem katolikiem, ale nie puściłabym dziecka samego na wyjazd z obcym facetem – nigdy. Po tym filmie wiem tylko, że jeśli kiedyś będę mieć dziecko, to będzie mi mogło powiedzieć o wszystkim, a ja mu uwierzę. W Polsce księży czci się bardziej niż Chrystusa – są jak nietykalni.”

Ulotki i plakaty
Ulotki i plakaty
29,00 zł
49,90 zł
60 dni
do końca oferty!
100 stron ulotek A5 (29 zł) lub 10 sztuk plakatów A3+ (9,90 zł) i więcej opcji w Yuupi.pl (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
22
Zły
Zły
36

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz