Home Kategorie Poruszające Emil B. planował zabójstwo Kuby. Rodzice chłopaka wiedzieli, że jest w niebezpieczeństwie.

Emil B. planował zabójstwo Kuby. Rodzice chłopaka wiedzieli, że jest w niebezpieczeństwie.

10 maja w warszawskim Wawrze doszło do okropnej tragedii. Na korytarzu 15-latek zaatakował nożem innego ucznia. Zabójstwo wstrząsnęło całą Polską.

15-letni Emil B. zadał 16-letniemu Kubie K. sześć ciosów nożem. Według nieoficjalnych ustaleń napastnik mógł być pod wpływem narkotyków. Jeden z uczniów podstawówki nr 195 w Warszawie, przekazał informację, że Emil B. brał je kilka dni przed atakiem. Prawdopodobnie mowa tutaj o amfetaminie. Policjanci szybko aresztowali napastnika, a śledztwo prokuratorskie ruszyło od razu.

Biegli ustalają czy 15-latek może być sądzony jako osoba dorosła. To ogromnie wpłynie na przyszłość nastolatka. Jeśli będzie odpowiadał, jak pełnoletni może mu grozić 25 lat więzienia, a sprawa zostanie rozstrzygnięta przez sąd okręgowy.

Jeśli biegli ustalą, że Emil B. nie może odpowiadać jak dorosły, sprawa wróci do sądu rodzinnego. Wtedy też nastolatek wyląduje w zakładzie poprawczym, a nie więzieniu.

To może Cię zainteresować:  Widzieliście ją? Zaginęła 16-letnia Olga. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu.

Uczniowie ze szkoły, w której doszło do morderstwa nadal nie mogą otrząsnąć się z tragedii. Koledzy z klasy zamordowanego Kuby napisali do niego list, który zostawili pod szkołą.

– „Nie znamy bardziej miłej, kochanej osoby niż Kuba. Pełny szacunku do kobiet, zawsze uśmiechnięty i wesoły (…). Na pewno nie zasłużył na to, co go spotkało. Na zawsze pozostanie w naszych sercach… Kochamy Cię!”

Napastnik rzucił się na Kubę na przerwie. Emil ranił go w plecy, a chłopak uciekł do sali. Tam napastnik zadał mu kolejne ciosy nożem. Po wszystkim Emil miał sam rozciąć sobie rękę i pójść do pielęgniarki. Powiedział, że to Kuba go zaatakował.

Okazuje się, że Emil mógł planować zbrodnię od dawna. Znajomi Kuby powiedzieli dziennikarzom, że nastolatek planował zaatakować go już od miesięcy. Wiedzieli o tym prawie wszyscy.

To może Cię zainteresować:  Komoda zabiła 2-letniego Józia. Teraz Ikea musi wypłacić rodzicom ogromne odszkodowanie.

Zamordowanego nastolatka od śmierci jego matki wychowywali rodzice zastępczy. W tragicznym dniu wybrali się do szkoły. Chcieli porozmawiać z nauczycielami, ostrzec ich, aby uważali, bo Emil może zrobić coś Kubie. Najprawdopodobniej napastnik wysłał chłopakowi SMS, w którym napisał „w piątek będziesz gwiazdą telewizji”. Uczniowie głośno mówią o tym, że pomimo tego nikt nie zareagował.

Według informacji, jakie udało się uzyskać „Gazecie Wyborczej”, Emila B. bali się wszyscy. Nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. Chłopak był wyrośnięty, ciągle zaczepiał i bił innych. W końcu złamał komuś obojczyk. Od tego roku miał indywidualny tok nauczania, ale to niestety nie uratowało Kuby.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
32,00 zł
45,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz