Home Kategorie Poruszające Film o pedofilii w Kościele Sekielskiego wstrząsnął Polakami. Komentują go mocnymi słowami.

Film o pedofilii w Kościele Sekielskiego wstrząsnął Polakami. Komentują go mocnymi słowami.

Tomasz i Marek Sekielscy stworzyli wstrząsający dokument, który dotyka tematu pedofilii w Kościele. „Tylko nie mów nikomu” trafił na YouTube 11 maja i do tej pory obejrzano go ponad 21 mln razy.

Dokument Sekielskich budził ogromne emocje zanim jeszcze powstał. Przedstawia historie osób molestowanych seksualnie przez duchownych. O tym, jak potrzebny był ten film świadczy fakt, że jego produkcja została w całości sfinansowana z niezależnej zbiórki.

W ciągu zaledwie jednej doby obejrzało go prawie 3,5 mln osób. Ekspresowo rośnie liczba komentarzy. Ludzie są oburzeni. Nie tylko historią przedstawioną w filmie, ale i wszystkim, co dzieje się teraz wokół tematyki pedofilii w Kościele. Niektórzy internauci nie przebierają w słowach.

– Ten film powinien być w kinach i szkoły powinny zabierać na niego dzieci zamiast na Smoleńsk. WIELKIE BRAWA

– Panie Tomku, mam nadzieje ze Netflix to od Ciebie kupi! Świat musi to zobaczyć!

– Krew mnie zalewa… Jeszcze i ten Jabłoński ze swoim słownictwem spod budki z piwem. To są księża? Kiedy skończy się ta hipokryzja?

– Koniecznie napisy hiszpańskie dla papieża trzeba przygotować!

– Oto wielka tajemnica wiary. Tylko nie mów nikomu, że księżom p**y stały!

– Najgorsze jest to, że ludzie będący blisko Kościoła traktują ten film jako atak na wiarę. Boli mnie to, że nie rozumieją, czego dotyczy dokument, nie oglądając wyrażają swoje opinie. Hipokryzja Kościoła jest ogromna. Szczególnie tego w Polsce.

– Jaką trzeba być mendą by zaspokajać się dziećmi. Można zrozumieć jak ksiądz chodzi na dz**ki, ale nie jak wykorzystuje bezbronnych

– Jakoś nie słyszałem żeby policja „wjechała” na jakąś parafię lub domu księży emerytów o 7 rano i wyprowadzała podejrzanego bez sznurówek do radiowozu? Dlaczego NIE???

– Mam nadzieję, że Polacy przestaną być ciemnogrodem i w końcu się opamiętają oraz przestaną ślepo ufać tej mafii

Film jest naprawdę mocny – niektórzy internauci pisali, że nie byli w stanie obejrzeć go na jeden raz. Naprawdę warto poświęcić czas, by obejrzeć dokument i sprawdzić, co tak bardzo poruszyło innych widzów.

To może Cię zainteresować:  Para uciekła na dach z dwoma psami. Kiedy podlatuje helikopter ratunkowy, muszą podjąć ważną decyzję.

O „Tylko nie mów nikomu” wypowiadają się nie tylko „zwykli” widzowie. Do dokumentu odniósł się abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W swojej wypowiedzi przeprosił ofiary księży pedofilii:

– „W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę jak najmocniej przeprosić wszystkie osoby pokrzywdzone. Zdaję sobie sprawę z tego, że nic nie jest w stanie wynagrodzić im krzywd, jakich doznali.”

Ks. Gądecki stwierdził, że część spraw przedstawionych w dokumencie była już znana, a o innych władze Kościoła dowiedziały się dopiero z filmu:

– „Te znane trzeba raz jeszcze dokładnie przeanalizować, w przypadku nieznanych należy rozpocząć procesy tak, aby dobro pokrzywdzonych było chronione przede wszystkim i nade wszystko.”

O filmie wypowiedział się również abp Wojciech Polak. Swoje oświadczenie zamieścił na YouTube. Prymas Polski, również przeprosił osoby molestowane przez duchownych:

Zdaniem Tomasza Sekielskiego przeprosiny to za mało. Uważa, że Kościół pokaże, że chce coś zmienić i rzeczywiście rozliczyć się z tymi zbrodniami dopiero, gdy odpowiedzialność poniosą dostojnicy kościelni.

– „Nie tylko będą wskazywani sprawcy, ale kiedy odpowiedzialność poniosą konkretni hierarchowie, którzy wiedzieli i przesyłali księdza z parafii do parafii albo z diecezji do diecezji. Ja nie słyszę dyskusji o odpowiedzialności hierarchów. Nie słyszę, aby któryś z nich zamierzał podać się do dymisji.”

Najwyżsi przedstawiciele Kościoła, w tym abp Stanisław Gądecki, odmówili udziału w filmie. Podobno zmienili zdanie po obejrzeniu produkcji. Wcześniej tłumaczyli się rzekomą jednostronnością dokumentu.

– „Ze względu na to, iż otrzymujemy informacje o braku bezstronności ze strony Pana Redaktora w przygotowaniu materiału, korzystamy z prawa do niekomentowania.”

Twórcy filmu zapowiedzieli już jego kontynuację. W trakcie przygotowywania „Tylko nie mów nikomu” zgłosiło się do nich jeszcze wiele ofiar, których historie nie znalazły się w dokumencie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz