Home Kategorie Poruszające Skatowane ciało 77-letniej zakonnicy znaleziono bez głowy. Dobre serce przypłaciła życiem.

Skatowane ciało 77-letniej zakonnicy znaleziono bez głowy. Dobre serce przypłaciła życiem.

Do makabrycznego morderstwa doszło w wiosce Nola w Republice Środkowoafrykańskiej. 77-letnia siostra Inés Nieves Sancho swoje oddanie dla potrzebujących przypłaciła życiem.

77-letnia Inés Nieves Sancho przebywała na misji w wiosce Nola od 23 lat. Należała do Zgromadzenia Córek Jezusa. Pomagała tam biednym i potrzebującym dzieciom. Niestety swoją dobroć przypłaciła życiem.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w nocy z 19 na 20 maja. Nieznani sprawcy zakradli się późną nocą do pokoju zakonnicy i brutalnie ją skatowali. Później zaciągnęli ją do sali, w której prowadziła zajęcia dla miejscowych dziewczynek. Właśnie tam zamordowali 77-latkę, odcinając jej głowę.

Nadal nie wiadomo dlaczego siostra padła ofiarą tak przerażającej zbrodni. Śledczy mają dwa przypuszczenia. Według nich mógł być to motyw rabunkowy albo nienawiść religijna. Z kolei włoskie media spekulują, że istnieje możliwość, iż śmierć zakonnicy mogła mieć związek z handlem ludzkimi organami. Pojawiają się głosy, że siostra mogła poznać szczegóły procederu i być zagrożeniem.

Jak się okazuje, siostra miała zostać wysłana na zasłużoną emeryturę. Tego chciało jej zgromadzenie, jednak ona nie zgodziła się, bo wciąż pragnęła nieść potrzebującym pomoc.

List i film od św. Mikołaja
List i film od św. Mikołaja
19,99 zł
29,99 zł
29 dni
do końca oferty!
Świąteczny list lub film od św. Mikołaja dla dziecka za 19,99 zł i więcej opcji z List od Mikołaja.pl (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
74
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz