Home Kategorie Poruszające Rozebrali się do naga tuż przed bramą Auschwitz. Jedna osoba dopuściła się drastycznego czynu.

Rozebrali się do naga tuż przed bramą Auschwitz. Jedna osoba dopuściła się drastycznego czynu.

24 marca 2017 roku grupa ludzi przed bramą Auschwitz powiesiła transparent, na którym widniał napis „Love”. Poza tym zupełnie nadzy skuli się łańcuchami i odpalili race. Jedna z osób zabiła jagnię.

Organizatorów szybko zatrzymano. Tłumaczyli, że miał być to protest przeciwko wojnom, a zabite zwierzę symbolem wszystkich ofiar.

Dla wielu była to jedynie próba zwrócenia na siebie uwagi, a nie podkreślenia tego, jak wojna niszczy i prowadzi do zagłady. Z tego powodu Muzeum Auschwitz wydało oświadczenie, z którego jasno wynika, że ten manifest godzi w pamięć ofiar niemieckiego obozu i jest niedopuszczalny.

„Muzeum Auschwitz-Birkenau nie jest sceną teatralną, ani koncertową. Godzi to w pamięć wszystkich ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.”

Po ponad dwóch latach od zdarzenia Sąd Okręgowy w Krakowie wydał prawomocny wyrok. Adam B. spędzi w więzieniu rok, a Mikita V. osiem miesięcy. Dodatkowo dziesięciu uczestników z różnych państw otrzymało kary grzywny w wysokości 7500 złotych. Ponadto dwóch z organizatorów ma kilkuletni zakaz posiadania zwierząt. Mimo że sąd obniżył kary wydane wcześniej przez sąd pierwszej instancji, podkreślił, że czyny były brutalne.

– „Adam B. zadał owcy 15 ciosów 22 cm nożem. Jego czyn był okrutny, nastawiony na zadanie zwierzęciu cierpienia.”

Czy Muzeum Auschwitz to odpowiednie miejsce na takie wystąpienia i odbieranie życia zwierzęciu?

Catering dla kobiet
Catering dla kobiet
119,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny slim dla kobiet: 3 dni od 119,99 zł i więcej w Fit Woman Catering Dietetyczny

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz