Home Kategorie News Oszustwa w czasie głosowania do Parlamentu Europejskiego? Pojawiają się niepokojące doniesienia.
1.19K

Oszustwa w czasie głosowania do Parlamentu Europejskiego? Pojawiają się niepokojące doniesienia.

Niestety może okazać się, że głosowanie do Parlamentu Europejskiego nie wszędzie przebiegało tak, jak powinno.

W Tykocinie głosowali upośledzeni pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, którym ktoś na kartce napisał na kogo powinni głosować. Sprawa jest na tyle niepokojąca, że najprawdopodobniej pisała im to ta sama osoba, o czym świadczy charakter pisma.

Każdy z nich miał przy sobie kartkę z odręcznie napisanymi nazwiskami dwóch kandydatów PiS: Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiel

Sytuacja została zauważona przez wiceprzewodniczącego komisji, który od razu zabezpieczył kartki, a ponadto zadzwonił też na policję i do PKW. Szybko na miejscu pojawili się funkcjonariusze, ale z powodu upośledzenia niektórych pensjonariuszy nie można było ich przesłuchać bez obecności psychologa.

To może Cię zainteresować:  Trzaskowski wygra z Dudą w wyborach? Kolejny sondaż i kolejne ciekawe doniesienia.

Zdanie w tej kwestii zajęła już policja, która odpowiedziała na kilka pytań serwisowi NaTemat. Czy głosowanie do Parlamentu Europejskiego w tej komisji będzie ważne?

Nadkom. Tomasz Krupa mówi:

– „Policjanci pojechali na miejsce i podjęli czynności służbowe. Ze zgłoszenia wynikało, że u pensjonariuszy DPS dowożonych do lokalu wyborczego zauważono kartki z wypisanymi nazwiskami kandydatów z jednego komitetu. Policjanci zabezpieczyli karteczki z nazwiskami, które posiadali pensjonariusze. Powołamy biegłego grafologa by ustalił, kto te kartki sporządził.”

Dodatkowo zapewnił, że nie ma opcji, iż ktokolwiek chciałby sprawę zatuszować i na pewno będzie ona wyjaśniana. Ponadto o tym, co się stało powiadomiono PKW. Krupa zaznacza też, że na podstawie tego, co ustalono do tej pory, nie ma powodu, aby móc przypuszczać, że kartki wypisał ktoś inny niż sami głosujący.

To może Cię zainteresować:  Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wydało sprostowanie dotyczące liczby zgonów.

Głosowanie do Parlamentu Europejskiego w Tykocinie oszustwem? Tak sądzi np. poseł Robert Tyszkiewicz

W rozmowie z serwisem Onet zarzuca, że cała sprawa jest niepokojąca i domaga się wyjaśnień: „Ta sprawa to skandal i ciężkie przestępstwo”.

Wstęp do papugarni
Wstęp do papugarni
8,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Od 8,99 zł: bilet wstępu do Papugarni Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
57

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz