Home Kategorie Poruszające Zostawili pod jego opieką 1,5-rocznego synka. On skatował go na śmierć.

Zostawili pod jego opieką 1,5-rocznego synka. On skatował go na śmierć.

Historia małego Hemiego jest wyjątkowo poruszająca. Rodzice zostawili syna pod opieką swojego wieloletniego przyjaciela, który torturował ich dziecko.

Hemi Goodwin-Bruke zmarł przez liczne obrażenia, których doznał ze strony 33-letniego mężczyzny. Ten opiekował się dzieckiem w marcu 2015, gdy rodzice zostawili go pod jego opieką na kilka dni. Matthew nigdy nie zachowywał się agresywnie i wszyscy mu ufali. Bardzo lubił dzieci, a one jego, dlatego też nikt nie przypuszczał, że może dojść do takiej tragedii. Matthew James Ireland spędził zaledwie cztery lata w więzieniu.

Mężczyzna został skazany w czerwcu 2017 roku na osiem lat i pół roku za zabójstwo z możliwością zwolnienia warunkowego w maju 2019 roku. Rodzice chłopczyka nie chcą nawet myśleć, że ktoś taki mógłby wyjść na wolność.

Ich synek był kopany i bity. Miał ponad 70 siniaków, uszkodzoną śledzionę, uszkodzony pień mózgu i złamane żebra.

Shane Burke i Kerri-Ann Goodwin myśleli, że mogą być spokojni zostawiając swoje dziecko pod opieką przyjaciela, którego znali od ponad 10 lat. Para na samym początku miała zabrać dzieci ze sobą, ale kiedy popsuło się im auto i musieli wypożyczyć 2-osobowe, uznali że lepiej będzie, kiedy ich pociechy zostaną w domu.

Tuż przed tym, gdy mieli wracać do domu, dostali telefon. Dowiedzieli się, że mają natychmiast przyjechać. Okazało się, że ich przyjaciel, zaraz po tym, gdy wyjechali, zaczął spożywać alkohol i zamykał dzieci nawet na kilka godzin bez opieki. Gdy wracał do domu, bił 18-miesięcznego chłopczyka. Lekarze nie mieli wątpliwości, że dziecko było torturowane.

Z początku mężczyzna nie przyznawał się do winy, a twierdził wręcz, że mały chłopiec został pobity przez starsze dziecko. Później wymyślał kolejne kłamstwa.

Ostatecznie jednak przyznał się do winy. Powiedział, że „coś musiało mu odwalić”. Błagał o najniższy wymiar kary. Za swoje czyny usłyszał wyrok 8 lat i 6 miesięcy więzienia. W maju tego roku mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie. Tak też zrobił.

– „Siedziałam w centrum handlowym ze łzami spływającymi po mojej twarzy z niedowierzaniem, że złożył wniosek o zwolnienie warunkowe. Jak on mógł w ogóle to zrobić?”

Matka nie wierzy, że człowiek, który zabił jej dziecko, niedługo może wyjść na wolność i cieszyć się życiem. Ojciec powiedział z kolei, że jeśli Mattherw wyjdzie z więzienia bez odbycia pełnego wyroku, będzie to obraza pamięci Hemiego. Bliscy rodziny i obcy ludzie poruszeni tą historią, licznie wysyłają do sądu odwołania w nadziei, że to w czymś pomoże i Matthew nie wyjdzie wcześniej na wolność.

Zooland: bilety do minizoo
Zooland: bilety do minizoo
9,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Bilet ulgowy (9,99 zł) lub normalny (11,99 zł) do Zooland Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
55

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz