Home Kategorie Zdrowie 10 lekarzy i studentów medycyny wypowiedziało się o aborcji. Wszyscy mają to samo zdanie.

10 lekarzy i studentów medycyny wypowiedziało się o aborcji. Wszyscy mają to samo zdanie.

Temat aborcji od zawsze dzielił ludzi. Podczas, gdy jedni uważają, że powinna być dozwolona, inni mają całkowicie inne zdanie.

I chociaż w ostatnim czasie coraz więcej państw ogranicza prawo do aborcji, zdania lekarzy, którzy przeprowadzają tego typu zabiegi, są w tej kwestii bardzo często pomijane. Mimo to udało nam się dowiedzieć, co myślą na ten temat.

Melissa Golden, fotograf, 19 maja 2019 roku wzięła udział w marszu dla wolności reprodukcyjnej March for Reproductive Freedom w Birmingham w stanie Alabama. Wtedy też udało się jej porozmawiać z lekarzami i studentami medycyny o poglądach na temat ograniczeń dotyczących aborcji. Jakie było ich zdanie na ten temat? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

Audra Williams, położnik i ginekolog

– „Urodziłem się i dorastałam w Alabamie. Wyjechałam, aby zostać lekarzem, ale wróciłam, aby służyć kobietom z Alabamy, które zasługują na lepsze traktowanie. To powód, dla którego znowu jestem tutaj, gdzie jestem.”

Whitney Goldsberry, onkologia ginekologiczna

– „Mimo zakazu kobiety podejmują się aborcji. Oznacza to tylko tyle, że procedury są i będą wykonywane niezgodnie z prawem, w wyniku czego więcej kobiet będzie bardziej cierpieć. Dla części z nich cierpienie będzie tak duże, że odejdą z tego świata.”

Sofia Buenaventura, położnik i ginekolog

– „Jestem tutaj z jednego powodu. Popieram moich pacjentów i upewniam się, że mają prawo do bezpiecznej aborcji w przyszłości. Nikt nie powinien im odbierać tego prawa.”

Rodrigo D. Muñoz, student medycyny

– „Uważam, że moim obowiązkiem jako przyszłego lekarza, jest walka o moich pacjentów. Chcę zapewnić im pełen zakres opieki położniczej i ginekologicznej.”

Sarah Dilley, onkologia ginekologiczna

– „Byłam w Afryce, gdzie prawo aborcyjne jest bardzo podobne do tego, które zaczęło obowiązywać w Alabamie. Widziałam umierającą kobietę z powodu aborcji… Poświęciłam większość mojego dorosłego życia, aby nauczyć się dbać o kobiety na każdym etapie ich życia. Pragnę pomagać tym, które mają 12 lat i są po pierwszym okresie, tym, które mają 35 lat i trudności z zajściem w ciąże, są po dwudziestce i mają pierwsze dziecko, a także tym po 60-tce, które ciężko chorują na raka…

Aborcja może być częścią życia każdej kobiety, Jeśli my, lekarze, którzy rozumiemy ludzkie życie i znaczenie aborcji, nie staniemy w obronie naszych pacjentów, to kto to zrobi?”

Ulotki i plakaty
Ulotki i plakaty
29,00 zł
49,90 zł
60 dni
do końca oferty!
100 stron ulotek A5 (29 zł) lub 10 sztuk plakatów A3+ (9,90 zł) i więcej opcji w Yuupi.pl (do -47%)

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz