Home Kategorie News 15-letnia pacjentka zgwałcona w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku.

15-letnia pacjentka zgwałcona w szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku.

W Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku doszło do gwałtu na 15-letniej pacjentce. Najprawdopodobniej dopuścił się tego inny pacjent.

O sprawie poinformowało Radio Gdańsk. Sprawą zajmuje się już prokuratura. Od razu pojawiły się pytania: „jak to możliwe, że dziewczynka została wykorzystana przez dorosłego mężczyznę?”. Przecież jest to oddział dziecięcy, a oddział dla dorosłych znajduje się w zupełnie innym miejscu. Niestety okazuje się, że 15-latka trafiła na oddział dla dorosłych przez brak miejsc na oddziale dziecięcym.

Trafiła do sali, w której znajdowała się tylko jeszcze jedna kobieta. Nocą wtargnął do nich pacjent z sali obok

Matka 15-latki w rozmowie z Radiem Gdańsk powiedziała:

– „Ten mężczyzna był wcześniej zgłaszany do pielęgniarek przez innych pacjentów, że sam sobie chodzi po różnych salach, że komuś coś zabrał, wypił i robił, co chciał. Doszło tutaj do gwałtu, ale gdyby wziął poduszkę i ją udusił przez sen? To są ludzie po lekach, z zaburzeniami i niestety dużo rzeczy się tam podobno zdarza.”

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z Fakt24 powiedziała:

– „Postępowanie prowadzone jest w kierunku doprowadzenia małoletniej do poddania się czynności seksualnej. Czekamy, aż pokrzywdzona zostanie przesłuchana przed sądem w obecności psychologa. Na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany.”

Fakt24 poprosił o komentarz dyrektora placówki. Leszek Trojanowski wyznał, że od razu, gdy dowiedział się o zajściu, powiadomił policję.

– „Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Kiedy tylko się o niej dowiedzieliśmy, zgłosiliśmy zawiadomienie na policji. 15-letnia pacjentka przebywała na oddziale dla dorosłych za zgodą rodziców. Tak nie powinno być, ale sytuacja w psychiatrii dziecięcej jest tak trudna, że brakuje miejsc na oddziałach dla dzieci.”

Czekamy na dalszy rozwój sprawy.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
37
Zły
Zły
66

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz