Home Kategorie Życie Ciężarna poprosiła o ustąpienie miejsca w autobusie. Reakcja pasażerów ją upodliła.

Ciężarna poprosiła o ustąpienie miejsca w autobusie. Reakcja pasażerów ją upodliła.

Mówi się, że kulturę wynosimy z domu. To właśnie rodzice powinni przekazać nam wiedzę o tym, jak zachowywać się w pewnych sytuacjach.

Pewną historią podzieliła się kobieta z Warszawy. Brak empatii dotknął jej przyjaciółkę. Jesteśmy nieco zaskoczeni i rozczarowani jednocześnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmęczony może być każdy, szczególnie przy takich upałach, ale natura człowieka nie powinna pozwolić na to, aby kobieta w ciąży stała w miejscu publicznym, w momencie, gdy my siedzimy.

P7188683.tif

„Zwracam się do Was z pewnym apelem w związku z sytuacją, która miała miejsce wczoraj w autobusie. Odwiedziła mnie wczoraj koleżanka w ciąży przed wizytą u lekarza.

Była z córeczką a do lekarza jechała na ul. Szernera. Ponieważ nasze dzieci świetnie się razem bawiły zaproponowałam, aby sama pojechała a ja popilnuję jej dziecko. Po wizycie, na której dostała skierowanie do szpitala w związku z zagrożoną ciążą, wsiadła w autobus na Tarchomin, by odebrać córkę i zaczekać na męża, aby je odebrał. W autobusie nie było wolnego miejsca i nikt nie ustąpił ciężarnej, a kiedy podeszła do młodej dziewczyny i zapytała o ustąpienie miejsca została zwyzywana i nikt dookoła miejsca nie ustąpił ani nie zareagował.

Apeluję o odrobinę empatii, kultury i dobrego wychowania. Kobieta w ciąży choćby idealnej i książkowej w komunikacji miejskiej powinna mieć ustąpione miejsce ze względów bezpieczeństwa. W razie silnego hamowania mogłoby się skończyć tragedią. A jeśli ciężarna już sama prosi o miejsce, jest to wyraźny sygnał, że ma ku temu ważny powód. Kobiety same albo będziecie matkami albo już jesteście, a mężczyźni będziecie ojcami bądź jesteście, dlatego myślcie i zauważajcie takie rzeczy. Taka sytuacja mogłaby spotkać Was, Wasze kobiety!”

Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
0,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz