Home Kategorie Życie Zostawiła 2 małych dzieci w samochodzie i poszła na zakupy. Auto stało w pełnym słońcu.

Zostawiła 2 małych dzieci w samochodzie i poszła na zakupy. Auto stało w pełnym słońcu.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę na jednym z parkingów koło sklepu przy ul. Wici w Łodzi.

To tam kobieta zostawiła dwójkę małych dzieci w rozgrzanym aucie. Jedno z nich miało 2,5 roku, a drugie 7 lat. Dzieci o mały włos, a „usmażyłyby się”.

Kiedy zamknięte w pojeździe dzieci zauważył pewien przechodzień, natychmiast zadzwonił na policję.

– „Około godziny 15 policjanci zostali powiadomieni, że w zaparkowanym samochodzie znajduje się dwójka dzieci. Należy przypomnieć, że tego dnia panował ogromny upał, a auto pozostawiono w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym” – mówi nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, zastali matkę dzieci już przy samochodzie. Jak się tłumaczyła? Kobieta twierdziła, że zostawiła dzieci w aucie tylko dlatego, że jedno z nich zasnęło, a poza tym szyby w pojeździe były uchylone. Możliwe, że tak było, ale prawdopodobnie samoczynnie się zamknęły, gdy kobieta odchodziła od pojazdy, przez co wewnątrz temperatura szybko stała się niebezpieczna.

To może Cię zainteresować:  Rodzice zmienili płeć 3-letniemu synkowi. Uznali, że to najlepszy krok w jego wychowaniu.

Dzieci spędziły w rozgrzanym samochodzie co najmniej kilkanaście minut. Gdy otworzono auto, były tak rozpalone, że niezbędne okazało się wezwanie pogotowia i przetransportowanie maluchów do szpitala. Tam okazało się, że ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zostały odesłane do domu.

Śledczy wszczęli postępowanie w sprawie. Jeśli okaże się, że matka naraziła dzieci na utratę zdrowia lub życia, może usłyszeć wyrok nawet do 5 lat więzienia.

Choć wszelkie media od lat trąbią o tym, aby nie zostawiać dzieci ani zwierząt w rozgrzanym samochodzie, co jakiś czas docierają do nas historie osób, które nic sobie z tego nie robią. W związku z tym policjanci w całej Polsce apelują o to, by reagować, kiedy tylko zobaczymy dziecko lub zwierzę zamknięte w pojeździe. Pamiętajmy, że czasami wystarczy kilka minut, by doszło do tragedii. Co więc należy zrobić w takim przypadku?

To może Cię zainteresować:  Rosja. Przez pół roku przetrzymywała niemowlę w szafie. Dziecko ledwo przeżyło.

Co należy zrobić, gdy zobaczymy zamknięte w samochodzie dziecko?

Po pierwsze należy zrobić hałas, zapukać w szybę, uderzać w dach i wołać, aby sprawdzić przytomność znajdującego się wewnątrz dziecka, a następnie zaalarmować opiekunów. Jeśli to nie pomoże, należy spróbować otworzyć drzwi, a następnie bagażnik. Wszystko zamknięte, a dziecko nie reaguje? Nie wahaj się wybić szyby. Pamiętaj jednak, aby wybrać tę, która znajduje się najdalej od dziecka. Nie zapomnij też zadzwonić lub poprosić kogoś, aby zadzwonił pod 112. Zapewnij dziecku dostęp do powietrza i przenieś je w przewiewne miejsce. Sprawdź przytomność i oddech. Jeśli nie oddycha, należy rozpocząć resuscytację i czekaj na przyjazd ratowników.

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
17,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 17,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz