Home Kategorie Poruszające 92-letnia kobieta, która przeżyła Holokaust brutalnie pobita w komunikacji miejskiej.

92-letnia kobieta, która przeżyła Holokaust brutalnie pobita w komunikacji miejskiej.

92-letnia ocalała z Holokaustu kobieta została okrutnie pobita w pojeździe komunikacji miejskiej przeznaczonym dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Hanka Fogelman twierdzi, że kierowca pojazdu wiedział, iż jeden z pasażerów jest nieprzewidywalny i niebezpieczny, gdyż kiedy wchodziła do środka ostrzegł ją, aby z nim nie rozmawiała.

11 listopada 2018 Fogelman jechała w pojeździe obsługiwanym przez Société de transport de Montréal, aby odwiedzić swoje córki. Usługa przeznaczona jest dla ludzi z problemami fizycznymi i psychicznymi, które uniemożliwiają im korzystanie z normalnego transportu publicznego. Niestety w trakcie jazdy Fogelman została brutalnie zaatakowana.

Kobieta mówi, że kierowca ostrzegł, iż jeden z pasażerów jest niebezpieczny. Fogelman siedziała wtedy na miejscu pasażera, a mężczyzna, który później ją zaatakował, siedział z tyłu.

– „Kierowca wiedział, że on był agresywny. Powiedział, aby z nim nie rozmawiać, że jest agresywny i niebezpieczny” – opowiada kobieta.

Jak mówi kobieta, minęło zaledwie kilka minut odkąd weszła do pojazdu, gdy sytuacja zaczęła robić się nieciekawa.

– „Zaczął mnie uderzać. Bił mnie. Krew zaczęła lecieć mi z nosa. Nie wiedziałam co mam robić” – mówi kobieta.

Jak się dowiadujemy, gdy na miejscu zjawiła się policja, zastali mężczyznę siedzącego cicho z tyłu, rozwiązującego krzyżówkę. Zdawało się, że nie wiedział, co zrobił chwilę wcześniej.

Inspektor André Durocher powiedział dziennikarzom, że oprawca choruje psychicznie i nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Fogelman w międzyczasie trafiła do szpitala, gdzie zajęto się jej obrażeniami.

– „Miała złamany nos. Okaleczenia na twarzy i siniaki” – opowiada Debbie Rona, córka kobiety. – „Jestem wściekła. Jestem w szoku. Moja mama jest świadoma, ale fizycznie słaba. Dlaczego on w ogóle był w tej taksówce? Dlaczego kierowca pozwolił, aby moja mama siedziała obok niego, zamknął drzwi i ruszył w trasę?”

Laura Tanblyn Watts, prawniczka, stanęła w obronie Fogelman, określając tę napaść, jako „porażkę całego systemu”.

eKurs: ABC zakładania i prowadzenia firmy
eKurs: ABC zakładania i prowadzenia firmy
19,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: ABC zakładania i prowadzenia firmy za 19 zł w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
38
Smutny
Smutny
122
Zły
Zły
66

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz