Home Kategorie Życie Naruszono godność Jakuba A.? Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur wydał oświadczenie.

Naruszono godność Jakuba A.? Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur wydał oświadczenie.

Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur jest zaniepokojony tym, jak potraktowano mordercę 10-letniej Kristiny.

Ich zdaniem naruszono godność Jakuba A, i takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Z oświadczenia dowiadujemy się, że podejrzany o zabójstwo dziewczynki w ocenie KMPT został potraktowany niewłaściwie w trakcie zatrzymania i przesłuchań.

„Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur (KMPT) wyraża głębokie zaniepokojenie sposobem zatrzymania i traktowania przez Policję mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-latki z miejscowości Mrowiny”

Autorzy oświadczenia powołują się na nagranie udostępnione przez służby. Z treści wynika, że ich zdaniem przebieg zatrzymania powinien odbywać się inaczej, szczególnie że podejrzany nie stawiał oporu.

Naruszono godność Jakuba A., a Policja odpowiada. Na Twitterze pojawił się wpis, który odnosi się bezpośrednio do słów opublikowanych na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich

– „Przypominamy, że zatrzymywany to podejrzany o dokonanie okrutnej zbrodni, z wykorzystaniem niebezpiecznych, ostrych narzędzi, który ukrywał się, w momencie zatrzymania mógł podjąć próbę ucieczki, samookaleczenia i ataku na policjantów oraz inne osoby.”

Czy naprawdę w takim momencie najważniejsze jest to, jak został potraktowany podejrzany?

Jakub A. przyznał się do zabicia 10-letniej Kristiny. Dziewczynka miała liczne rany na całym ciele. Została zamordowana, a jej ciało porzucono w lesie. Zbrodnia ta była planowana od dłuższego czasu. Mężczyzna był zadłużony w matce dziewczynki i nieoficjalnie mówi się, że dziecko przeszkadzało mu w „drodze do szczęścia”.

KMPT powołuje się na Konstytucje i umowy międzynarodowe, z których wynika, że takie traktowanie Jakuba A. jest zabronione. KMPT wyraża ubolewanie nad tym, co się stało i ma nadzieję, że dojdzie do zmian i wymienione przez nich nieprawidłowości w przyszłości zostaną wykluczone.

Ekskluzywne pakiety day spa
Ekskluzywne pakiety day spa
99,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ekskluzywne pakiety day spa do wyboru od 99,99 zł w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej Barbara Beauty w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
24
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
25
Zły
Zły
62

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz