Home Kategorie Życie Upały wcale nie odpuszczą. Termometry w Europie wskażą nawet 45 stopni.

Upały wcale nie odpuszczą. Termometry w Europie wskażą nawet 45 stopni.

Wysokie temperatury w Europie mogą mieć wyjątkowo zgubny wpływ na środowisko. Najnowsze prognozy mówią, że termometry we Francji wskażą nawet 45 stopni.

Pszczelarze są przerażeni. Bardzo możliwe, że wiele pszczół umrze przez zabójczy dla nich upał.

Zapowiadana fala upałów znad Sahary przyniosła na nasz kontynent wyższe temperatury niż przewidywali synoptycy. Początkowo we Francji termometry miały pokazywać 40 stopni, jednak w mieście Nîmes temperatura sięgnie nawet 45 stopni. Francuska stacja meteorologiczna ogłasza drugi najwyższy stopień ostrzeżenia pogodowego.

Pszczelarze biją na alarm, gdyż takie temperatury mogą być zabójcze dla pszczół.

To może Cię zainteresować:  Najnowsza prognoza pogody. Na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni.

Obawiają się, że owady nie wytrzymają fali gorąca. Już teraz pszczelarze są zmuszeni stosować specjalne metody ochładzania uli. Francuski związek rolniczy MODEF potwierdza, że sytuacja jest dramatyczna.

– „Nadchodząca fala upałów może naprawdę dotknąć naszych zbiorów. W ulach nie ma nic do jedzenia, ponieważ pszczoły nic nie zbierają.”

Temperatura we Francji jest tak wysoka, że sprawą zajął się rząd. Wydano specjalnie ogłoszenia o zawieszeniu egzaminów 14 i 15-latków. W miastach pojawiły się nowe kurtyny wodne, a miejskie baseny mają działać dłużej.

To może Cię zainteresować:  Dramatyczne doniesienia z polskiej miejscowości. Gwałtowna zmiana pogody, zerwane dachy, powalone drzewa.

Fale gorąca dotkną nie tylko Francji. Upały dokuczliwe będą w całej Europie. We Włoszech gorąco jest nawet wieczorami, a w nocy temperatury wynoszą nawet 30 stopni. Temperatury w naszym kraju nie są aż tak wysokie, jak na zachodzie, ale nie zmienia to faktu, że w Świebodzinie odnotowano ostatnio 39,5 stopnia.

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi
149,99 zł
600,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi za 149,99 zł w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy (zamiast 600 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz