Home Kategorie News Już dziś kolosalne załamanie pogody. Nadchodzą niebezpieczne burze i gigantyczny grad.

Już dziś kolosalne załamanie pogody. Nadchodzą niebezpieczne burze i gigantyczny grad.

Pogoda pozwoliła nam na chwilę wytchnienia, bo przez weekend odczuliśmy lekkie ochłodzenie. Chcielibyście, aby ten stan się utrzymał? Nie mamy dobrych wieści.

Już dzisiaj pogoda może dać się nam wszystkim ostro we znaki. Prognozy na poniedziałek to bowiem głównie ostrzeżenia meteorologiczne od IMGW i wcale nie mowa o upałach.

Skończą się co prawda zabójcze upały i nie będzie parno niczym w saunie, ale nie oznacza to, że termometr będzie wskazywał 25 stopni i wiać będzie lekki wiaterek. Polscy Łowcy Burz zapowiadają bowiem wiatrowo-burzowo-gradowe warunki.

To może Cię zainteresować:  Nagła zmiana pogody na terenie Polski. IMGW wydało ostrzeżenie dotyczące opadów.

Już w dzisiaj zrobi się chłodniej. Jednak wraz z ochłodzeniem nad Polskę nadciągają mordercze burze z wiatrem dochodzącym nawet do 110 km/h. Jak zapowiedział Grzegorz Zawiślak z Polskich Łowców Burz „czeka nas głęboka, napędzona prądem strumieniowym wilgotna konwekcja”. Co to znaczy? Otóż mają powstać niebezpieczne komórki burzowe – grzmieć będzie od Kotliny Kłodzkiej, przez Opolszczyznę, Śląsk, Małopolskę, Świętokrzyskie, Podkarpacie, Lubelszczyznę po południe Łódzkiego i Mazowsza.

To może Cię zainteresować:  Co najmniej 15 dni aresztu za Halloween. Do Sejmu trafiła propozycja ustawy.

Burzom będzie towarzyszyć grad jakiego już dawno nie widzieliśmy. Wstępnie szacuje się, że kawałki lodu spadające z nieba mogą osiągać nawet 8 cm średnicy.

Masaż do wyboru
Masaż do wyboru
79,00 zł
160,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 79 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron – 2 lokalizacje (do -54%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz