Home Kategorie Poruszające 9-latek wyszedł wieczorem z domu i nie wrócił. Finał poszukiwań okazał się być tragiczny.

9-latek wyszedł wieczorem z domu i nie wrócił. Finał poszukiwań okazał się być tragiczny.

9-letni Zakhar, który mieszkał z babcią w Kijowie na Ukrainie, zaginął w sobotę 22 czerwca. Wyszedł z domu około godziny 20:00 i słuch o nim zaginął.

Zaniepokojona babcia z początku sama postanowiła odnaleźć wnuka. Bez efektów. Kiedy nie potrafiła go znaleźć, powiadomiła policję. Prawda wyszła na jaw już następnego dnia. Finał tych poszukiwań okazał się być tragiczny.

Dzień po zaginięciu dziecka około 17:00 służby otrzymały informację o makabrycznym odkryciu w jeziorze Vyrlitz, gdzie wędkarz zauważył zwłoki. Śledczy nie mieli najmniejszych wątpliwości. Było to ciało zaginionego chłopca. Szybko okazało się jednak, że malec nie zginął przypadkowo. Na jego ciele znajdowały się liczne rany kłute. Miał też uraz czaszki. Zważywszy na widoczne obrażenia, policjanci wiedzieli, że 9-latek został zamordowany.

W nadziei na znalezienie jakiś dowodów, nurkowie zbadali dno jeziora. Wkrótce wyciągnęli z wody nóż i młotek, które prawdopodobnie wykorzystano do zabójstwa dziecka.

Funkcjonariusze wpadli na trop podejrzanego dzięki nagraniom z monitoringu. Znajdujące się przy centrum handlowym kamery nagrały dziecko w obecności mężczyzny, który zwrócił uwagę służb. Mundurowi szybko ustalili kim jest i gdzie mieszka. Sprawcę ujęto niemal natychmiast.

Kiedy policjanci zastali go w domu, 30-latek zachowywał się wyjątkowo nerwowo, co od samego początku budziło jeszcze większe podejrzenia służb.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do winy. Okazało się również, że mężczyzna znał tragicznie zmarłego chłopca bardziej niż mogłoby się wydawać – on i partner matki 9-latka są braćmi. Co jednak skłoniło mężczyznę do tak okrutnego czynu? Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy mężczyznami i matką chłopca doszło do kłótni. W konsekwencji 30-latkowi puściły nerwy i postanowił zabić dziecko w akcie zemsty. W tym celu czekał na 9-latka w pobliżu domu, aby zaproponować mu wspólny wypad nad jezioro. Tam zaatakował chłopca z nadzieją, że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw. Kiedy malec już nie żył, przywiązał do jego nóg kamień i wrzucił do wody. Jego ciało miało nigdy nie wypłynąć.

30-letniemu mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
63
Zły
Zły
40

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz