Wandal zniszczył w Sosnowcu tablicę smoleńską. Gdy znaleziono sprawcę, wszyscy byli w szoku.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w Sosnowcu. To tam 72-letnia kobieta naruszyła tablicę upamiętniającą tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.
Dlaczego to zrobiła? Najwidoczniej bardzo przeszkadzało jej słowo „poległych”, bo to na nim się skupiła.
W połowie maja doszło do zdarzenia, które śląska policja opisała tak: „Wandal pochlapał ją farbą, czyniąc częściowo nieczytelną”.
Wandalem okazała się być starsza kobieta. Nie tylko zamazała słowo „poległych”, ale również „mieszkańcy”. W ostatni piątek policja przesłuchała 72-latkę.
Straty w związku z zamalowaniem tablicy wyceniono na 750 złotych.
Dzięki zapisom z monitoringu udało się dojść do tego, kto odpowiedzialny jest za ten akt wandalizmu. Nikt raczej nie przypuszczał, że będzie to 72-letnia kobieta. Staruszka już usłyszała zarzuty. Za zniszczenie mienia i znieważenie miejsca upamiętniającego wydarzenie historyczne może grozić jej grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku. Prawdopodobnie będzie musiała też pokryć straty.
Twoja reakcja?





Zostaw swój komentarz