Home Kategorie Poruszające 16-latek zgwałcił rówieśniczkę. Wideo rozesłał znajomym, z przerażającym podpisem.

16-latek zgwałcił rówieśniczkę. Wideo rozesłał znajomym, z przerażającym podpisem.

16-latek odurzył i wykorzystał swoją koleżankę. Do tego sfilmował ją i siebie, gdy zaczął zbliżać się do niej od tyłu. Było widać, że jest rozebrany.

Nie tylko nagrał całą sytuację, ale wysłał film do znajomych z przerażającym podpisem:

– „To uczucie, gdy pierwszy raz, gdy uprawiałeś seks, był gwałtem.”

Dla sądu rodzinnego z New Jersey jednak nie był to gwałt…

Zamiast tego sędzia głośno zastanawiał się, czy była to na pewno napaść na tle seksualnym, definiując gwałt, jako coś co jest brutalnym atakiem, a przecież w tym wypadku do czegoś takiego nie doszło. Powiedział też, że młody człowiek pochodzi z dobrej rodziny, dobrze się uczy i jest harcerzem.

– „Jest zdecydowanie kandydatem nie tylko na studia, ale prawdopodobnie na dobrą uczelnię” – powiedział sędzia James Troiano.

Decyzja sędziego i jego wypowiedzi spotkały się z oburzeniem. Sąd apelacyjny wystosował 14-stronicowe orzeczenie, w którym ostrzegł sędziego i przestrzegł przed stronniczością wobec uprzywilejowanych nastolatków z wpływowych domów.

Czyniąc to, sąd apelacyjny umożliwił przeniesienie sprawy z sądu rodzinnego, gdzie nastolatek będzie zapisany w dokumentach jako osoba dorosła i tak też będzie sądzony. Prawo w New Jersey pozwala sądzić 16-latków o poważne przestępstwa jako dorosłych, a ława przysięgłych rozważy czy oskarżyć go o napaść na tle seksualnym.

W New Jersey były już przypadki, gdzie sędzia odpowiednio nie oskarżali nastolatków za napaści seksualne.

Pewien sędzia nie skazał 16-latka jako dorosłego po tym, jak został oskarżony o napaść seksualną na 12-letnią dziewczynkę w 2017 roku. Kolejny przypadek miał miejsce, gdy Marcia Silva odmówiła wniosku o potraktowanie nastolatka jako osoby dorosłej w sprawie o gwałt, bo jak powiedziała:

– „Poza utratą dziewictwa ofiara nie doznała dalszych obrażeń fizycznych, psychicznych lub emocjonalnych.”

Sędziowie apelacyjni również upomnieli Silvę, obalając jej decyzję i zwracając uwagę przede wszystkim na wiek ofiary. Żadna 12-latka raczej nie myśli o tym, aby tracić dziewictwo. Dziewczynka będzie musiała żyć z tą traumą.

Sprawy w sądach rodzinnych zwykle są zamknięte dla publiczności, ale komentarze sędziów ujawniono w czerwcu, gdy decyzję sądu apelacyjnego zostały podane do wiadomości publicznej, dołączając do serii kontrowersyjnych spraw o napaść na tle seksualnym, które wywołały oburzenie na system prawny, o którym mówią obrońcy ofiar.

Wielki sprzeciw odnośnie decyzji sądów pojawił się także w czasie publicznych wystąpień w szkołach, gdzie młodzież nie mogła pogodzić się z tym, że jakakolwiek osoba, która dopuściła się gwałtu, nie będzie odpowiednio ukarana. Niestety prawo w tych przypadkach było bardzo stronnicze i nie chroniło ofiary…

eKurs: instruktor jogi
eKurs: instruktor jogi
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor jogi za 69 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
20
Zły
Zły
56

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz