Home Kategorie Ludzie 21-latek rzucił się na wybuchający granat. W szpitalu uznali go za zmarłego, mimo że żył.

21-latek rzucił się na wybuchający granat. W szpitalu uznali go za zmarłego, mimo że żył.

William Kyle Carpenter to człowiek, który zdobył się na najwyższe poświęcenie. Gdy walczył w Afganistanie, był gotowy oddać życie za swoich kolegów.

Gdy jeden z nich miał zginąć od wybuchu, William rzucił się na granat, osłaniając go własnym ciałem.

W 2010 roku Kyle dostał się do elitarnej jednostki armii Stanów Zjednoczonych. Służył w Marines i jako starszy szeregowy, wyjechał do Afganistanu. Miał wtedy 21 lat. W trakcie jednego ze starć, on i jego kompani trafili w krzyżowy ogień. Właśnie wtedy koło jego kolegi wylądował granat.

Kyle w ułamku sekundy podjął decyzję, która zmieniła jego życie na zawsze. Rzucił się na granat, używając swojego ciała jako tarczy, aby uratować życie swojego przyjaciela.

W wyniku wybuchu odniósł poważne obrażenia. Jego ciało zostało poszarpane, a kości i czaszka roztrzaskane. 21-letni wtedy Kyle stracił część żuchwy, a jego płuco zapadło się. Gdy trafił do szpitala, został uznany za zmarłego. Mimo wszystko przetrwał i walczył dalej.

Przez kolejne dwa lata nie poddał się, codziennie walcząc o zdrowie. Przeszedł 40 różnych operacji. Za odwagę został odznaczony Purpurowym Sercem. W 2014 roku prezydent Barack Obama przyznał mu najwyższe odznaczenie wojskowe Stanów Zjednoczonych – Medal Honoru.

Kyle to najmłodsza osoba, która kiedykolwiek dostała to odznaczenie. Obecnie ma 29 lat i jest emerytowanym wojskowym. Studiuje i pracuje jako mówca motywacyjny, opowiadając ludziom o swojej walce o powrót do zdrowia. Jego historia inspiruje tysiące osób.

Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 99,99 zł w Profesjonalnym Salonie Wybielania Zębów White & Beauty w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz