Home Kategorie Poruszające 14-latka została zgwałcona przez 6 mężczyzn. Nie była w stanie wydusić z siebie słowa.

14-latka została zgwałcona przez 6 mężczyzn. Nie była w stanie wydusić z siebie słowa.

6 młodych Hiszpanów oskarżono o atak na 14-letnią dziewczynkę w Manresie. Sprawa jest tym bardziej oburzająca, bo napaść miała podłoże seksualne.

Przez postawę sądu i prokuratorów w Hiszpanii toczy się debata na temat zaostrzenia prawa karzącego za gwałt.

Mężczyźni zostali oskarżeni o napaść na dziewczynkę w październiku 2016 roku, w opuszczonej fabryce w północno-zachodniej Katalonii. Siódmy mężczyzna, który masturbował się, patrząc, jak reszta krzywdzi dziecko, usłyszał wyrok 18 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy.

Proces ten wywołuje ogromne emocje. Wszystko przez to, że prokurator nie oskarżył mężczyzn o gwałt. Według niego była to tylko napaść na tle seksualnym, bo nastolatka nie protestowała. Wysunął ten argument, mimo iż dziewczynka nie mogła się bronić, bo była pijana i pod wpływem narkotyków.

Sprawa ta do złudzenia przypomina proces „La Manda” sprzed kilku lat. „La Manda”, czyli wataha wilków. Tak określano piątkę oskarżonych. Sprawa ta wywołała oburzenie również przez to, że prokurator oskarżył oprawców o napaść, a nie o gwałt.

Pierwotnie sąd stwierdził, że do gwałtu nie doszło, bo dziewczyna się nie broniła. Mimo iż od lat psychologowie zwracają uwagę na to, że wiele ofiar gwałtów doświadcza paraliżu, który uniemożliwia im jakąkolwiek walkę czy wezwanie pomocy. W zeszłym miesiącu sąd drugiej instancji podwyższył wyrok „watahy” z 9 do 15 lat, potwierdzając, że dopuścili się gwałtu.

Teraz ludzie ponownie ludzie protestują przed sądem. Nie wierzą, że prokurator nie oskarżył mężczyzn o gwałt, mimo iż nastolatka była praktycznie nieprzytomna w trakcie napaści. Oskarżyciel z kolei idzie w zaparte i twierdzi, że nie było zgody na stosunek, ale i nie było oporu, więc to nie gwałt. Zarzut przedstawiony oskarżonym ma przełożenie na ewentualną karę. Za napaść na tle seksualnym mężczyznom grozi najwyżej 12 lat więzienia. Za gwałt mogą trafić za kratki nawet na 20 lat.

Rodzina pokrzywdzonej nastolatki jest wściekła. Po wyjściu oskarżonych z budynku sądu, jej wujek omal nie pobił mężczyzn, którzy odpowiadają z wolnej stopy. Prawnicy zapowiadają, że zrobią wszystko, aby zmienić kwalifikację czynu. Bliscy nastolatki powiedzieli mediom, że nie czuje się ona dobrze i obawia się, iż ktoś ją zabije.

Gładkie ciało
Gładkie ciało
109,00 zł
278,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Depilacja SPEC3 Hybrid i Light Sheer Desire/Duet na 2 partie ciała za 109 zł i więcej w Depilacja.pl – 44 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz