Home Kategorie Niesamowite Mroźny lipiec. W jednym z miast termometry wskazały minusową temperaturę.

Mroźny lipiec. W jednym z miast termometry wskazały minusową temperaturę.

Pogoda w tym roku w Polsce bywa nieobliczalna. Przez praktycznie cały maj padało, w czerwcu odnotowano najwyższą temperaturę, a co jakiś czas jesteśmy świadkami burz czy gradu.

To jednak nie wszystko, bo okazuje się, że już w lipcu doczekaliśmy się mrozu! Są miejsca w naszym kraju, gdzie o poranku zaobserwowano przymrozki. Niewiarygodne, a jednak.

Według IMGW znaczna część naszego kontynentu (w tym również Polska) jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku z chłodnym, morskim powietrzem. Wyjątkiem jest Europa Północna – jest pod wpływem niżów znad Islandii i Rosji zachodniej.

W nocy ze środy na czwartek stacja meteorologiczna w Jakuszycach, miejscowości przy granicy polsko-czeskiej, odnotowała -1,3 stopni Celsjusza.

To może Cię zainteresować:  Puszysta kobieta wychodzi na parkiet. Zobacz co robi, kiedy zaczyna grać muzyka! Nieprawdopodobne!

– „Bardzo zimno zrobiło się w Jakuszycach, gdzie minimalna temperatura spadła do -1.3 stopnia C. Nie była to wartość rekordowa dla lipca dla tej stacji. Ta wynosi -2.5 C., ale i tak brr” – napisali na Twitterze analitycy serwisu Meteomodel.

Tegoroczne lato możemy zaliczyć do wyjątkowo upalnych w całej Europie. Wystarczy popatrzeć na czerwiec, który dał się szczególnie we znaki na zachodzie kontynentu. W ostatni piątek miesiąca w departamencie Gard na południu Francji odnotowano 45 stopni Celsjusza. Jest to nowy rekord czerwcowych temperatur.

To może Cię zainteresować:  Dziecko złapało kota za tylne łapy. Zobacz reakcję zwierzaka, która podbiła świat.

Europejska Służba Monitorująca Zmiany Klimatu podaje, że średnia, czerwcowa temperatura w Europie była o 3 kreski wyższa, niż przeciętna czerwcowa w latach 1850 – 1900. Co będzie dalej? Według szacunków, w 2100 roku Indie będą zupełnie niezdatne do zamieszkania przez człowieka.

Kurs online: Stylizacja paznokci 
Kurs online: Stylizacja paznokci 
59,00 zł
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy stylizacji paznokci z zaświadcz. ukończenia kursu za 59 zł z P&M Management Group (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz