Home Kategorie Ludzie Wiemy, jak wygląda codzienność mordercy Kristiny w więzieniu. „Ma wakacje na koszt państwa”.

Wiemy, jak wygląda codzienność mordercy Kristiny w więzieniu. „Ma wakacje na koszt państwa”.

22-letni Jakub A. to potwór, który zamordował 10-letnią Kristinę po tym, jak uroił sobie, że dziewczynka stała na drodze związku z jej matką.

Kiedy wyszło na jaw, że to on dokonał tej przerażającej zbrodni, trafił do jednego z najbardziej strzeżonych więzień w Polsce. Jak obecnie wygląda jego życie? Portal Fakt.pl dotarł do jednego z tamtejszych strażników, aby dowiedzieć się jaki jest los mordercy Kristiny.

Jakub A. został osadzony w więzieniu w Wołowie, a nie we wrocławskim areszcie śledczym, jak początkowo zakładano. Wszystko przez zagrożenie jakie czyhało na niego ze strony innych więźniów. W Wołowie jest możliwość jego odizolowania. Zdawać by się mogło, że po tak okrutnej zbrodni 22-latkowi nie pozostanie nic innego, jak zdać się na łaskę klawiszy. Tymczasem pojawiły się informacje jakoby morderca Kristiny wysuwał żądania i odmawiał spacerów. Jak jest naprawdę?

To może Cię zainteresować:  24 małe dzieci obdarzone nieprzeciętną urodą. Niektóre wyglądają wręcz jak lalki.

Cela 22-latka ma jedno łóżko, umywalkę, małe okno, toaletę i jest monitorowana 24h/dobę
Wiele osób zastanawia się, jak wygląda życie mordercy w więzieniu. Fakt dotarł do jednego ze strażników, którzy pilnują Jakuba A. Okazuje się, że 22-latek ma pobudkę o 6:30. Dzień zaczyna od apelu i śniadania kilka minut po 7:00, które przynoszone jest mu do celi. Od informatora wiemy, że nie wybrzydza. Około godziny 9:00 przychodzi czas na pojedyncze spacery po placu oddzielonym betonowymi ścianami i przykrytym siatką. Spacery odbywają się w asyście 3 funkcjonariuszy i dyżurnego, który odpowiada za spacer danego dnia. Dodatkowo wszystko bacznie obserwuje stojący na wieżyczce uzbrojony funkcjonariusz.

– „Jest przeszukiwany przed wyjściem i po wyjściu. Na moment przejścia każdej z „enek” oddział jest zamykany. Nie ma możliwości, by coś przemycił do celi” – podkreśla nasz rozmówca.

To może Cię zainteresować:  Trzaskowska pokazała zdjęcia ze ślubu z Rafałem. Tak wyglądała jako panna młoda.

Gdy spacer dobiega końca, więzień ma czas wolny. Podczas którego może robić, co chce.

Jakub A. niemal codziennie trafia na obserwacje psychiatryczną. Kiedy po obserwacji wraca do celi, czyta książki i śpi.

– „Nie wyróżnia się, skruchy też nie okazuje. Zamówił sobie u wychowawcy kilka książek. Dzień w celi spędza na czytaniu i spaniu. Nie rozmawia ze strażnikami, wykonuje polecenia. Czasem spotyka się ze swoim adwokatem. Ogólnie ma wakacje na koszt państwa. Dostał nawet „skarbówkę””– opisuje informator Fakt

„Skarbówka” to pomarańczowy uniform, w którym chodzą niebezpieczni więźniowie.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny oczu od 99,99 zł i więcej opcji w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
73

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz