Home Kategorie Ludzie Ojciec Rydzyk prosi wiernych o 5 mln zł. „Ofiary składajcie w małych kopertach”.

Ojciec Rydzyk prosi wiernych o 5 mln zł. „Ofiary składajcie w małych kopertach”.

Tadeusz Rydzyk prosi o datki, a robi to na falach swojego radia. Z tego, co mówi, potrzebuje aż 5 mln złotych. Po co mu tyle pieniędzy?

Duchowny zachęca ludzi, aby wpłacali pieniądze na spłacenie kredytu, który został zaciągnięty na kupno nowego wozu transmisyjnego dla telewizji Trwam.

Apel pojawił się w rozgłośni i ojciec Rydzyk wprost prosi o wpłaty. Apeluje, aby w czasie 28. pielgrzymki „Rodziny Radia Maryja” do Częstochowy pojawili się wszyscy, a tylko chorzy zostali w domach.

– „Zapraszamy wszystkich – przybywajcie osobiście, w grupach zorganizowanych i indywidualnie, różnymi środkami lokomocji. W domach niech zostaną tylko chorzy.”

– „Dlatego także w tym roku, a może jeszcze bardziej niż w inne lata, prosimy o pomoc, o symboliczną ‚Różę’ dla Matki Najświętszej – dla Jej radia, bo to jest Jej radio. Te ofiary składamy w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem dla podziękowania – równocześnie zaznaczenia, że ofiara doszła. Wkładamy je do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Nie wielkie koperty. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony, a nie chcielibyśmy, aby to było gdzieś z boku. Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres.”

Czy znajdą się chętni, którzy będą w stanie wpłacić tak duże datki, aby pokryć cały kredyt? Czas pokazał, że Tadeusz Rydzyk ma wierne grono oddanych mu ludzi.

Duchowny wyznał też, że sprzęt, który do tej pory jest używany przez Radio Maryja jest już wysłużony.

– „Dotychczasowy ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Wyposażenie do transmisji jest już bardzo zużyte. Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę.”

Makijaż permanentny brwi i ust
Makijaż permanentny brwi i ust
229,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny brwi (229,99 zł) lub ust (299,99 zł) w salonie Amazing Permanent MakeUp w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz