Home Kategorie News Od października Polacy będą zarabiać więcej. Wszystko dzięki jednej zmianie.

Od października Polacy będą zarabiać więcej. Wszystko dzięki jednej zmianie.

Rząd skupił się na podatnikach, a dokładniej na niższym PIT-cie, który ma zacząć obowiązywać już w tym roku.

Pierwotnie zakładano, że zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku, ale już od 1 października 2019 wynagrodzenia trafiające do rąk 25 milionów Polaków wzrosną. O jakich kwotach mówimy?

Od 1 października PIT spadnie z 18% do 17%. Oczywiście nie ma nic za darmo. Co to oznacza? W związku z obniżką PIT, wzrosną koszty uzyskania przychodu, które dla większości pracowników zamiast 111,25 zł będą wynosić do 300 zł miesięcznie. Niemniej po przekalkulowaniu na rękę i tak wyjdzie więcej.

W poniższej tabeli przedstawiono szczegółowe wyliczenia, które są zależne od pensji. Tyczy się to zarówno osób pracujących na etacie, jak i tych na umowach zlecenie oraz o dzieło. Warunkiem są roczne dochody nie przekraczające 85 tys. zł.

Skąd pomysł na przyspieszenie wprowadzonych zmian? Na to pytanie są dwie odpowiedzi. Pierwsza z nich to oczywiście zbliżające się wybory. Druga to wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Przypomnijmy, że każdy, kto do nich przystąpi, będzie otrzymywać niższą pensję, bo jej część trafi na dodatkową emeryturę. Obniżka PIT-u ma sprawić, że wspomniana składka nie będzie, lub będzie o wiele mniej odczuwalna.

11-etapowe oczyszczanie twarzy
11-etapowe oczyszczanie twarzy
59,99 zł
180,00 zł
120 dni
do końca oferty!
11-etapowy oczyszczający zabieg na twarz od 59,99 zł w salonie Broadway Academy 2

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz