Home Kategorie Niesamowite Koń podchodzi do 6 wilków. Wtedy coś niespodziewanego sprawia, że fotograf krzyczy.

Koń podchodzi do 6 wilków. Wtedy coś niespodziewanego sprawia, że fotograf krzyczy.

Co może się stać, gdy koń spotka sześć wilków? Na samą myśl mamy ciarki na plecach.

Na całe szczęście nagranie, które znajdziesz poniżej, nie jest nawet w połowie tak przerażające, jak mogłoby się zdawać.

Filmik nagrał pewien fotograf dzikiej przyrody w Abruzzo, we Włoszech. Sześć wilków okrążyło samotnego konia.

Koń oczywiście jest o wiele większy, ale w przypadku watahy wilków, nie ma to żadnego znaczenia. Ci sprytni myśliwi nie mieliby problemu, aby uporać się z osamotnionym koniem.

Koń w ogóle nie zdaje się być zestresowany takim spotkaniem. W pewnej chwili kładzie się na ziemi i zaczyna tarzać pośród wilków. Fotograf przekonany, że konia czeka tragiczny koniec, krzyczy zza aparatu „Nie!”.

Koń na ziemi jest wobec wilków zupełnie bezbronny. Zdawać by się mogło, że to idealny moment dla wilków na atak. Tymczasem one stoją nieruchomo i przyglądają się zwierzęciu. Nie mają zamiaru go atakować.

Szwedzki ekspert Jonas Wahlström stwierdził, że taką sytuację da się wytłumaczyć, bo wydarzyła się we Włoszech. W rozmowie z gazetą Aftonbladet, powiedział, że gdyby do podobnego spotkania doszło w Szwecji, sytuacja potoczyłaby się inaczej.

– „Gdyby do takiej sytuacji doszło w Szwecji, wilki zachowałby się inaczej. Koń jest podobnych rozmiarów co łoś dlatego w Szwecji wilki z pewnością spróbowałby go zabić. Łoś w Szwecji oczywiście nie kładłby się na ziemi, a próbował uciekać.”

Dlaczego więc włoski koń wcale się nie bał? Dlaczego wilki go nie zaatakowały? Wahlström wyjaśnia to następująco:

– „Nagranie pochodzi z Włoch. Tam konie nie są przyzwyczajone do kontaktów z wilkami, a przynajmniej nie są przyzwyczajone do tego, że wilki mogą je zaatakować. Z kolei włoskie wilki nie mają w zwyczaju polować na tak duże zwierzęta, w przeciwieństwie do ich kuzynów ze Szwecji. We Włoszech wilki głównie żerują na padlinie lub polują na mniejsze zwierzęta, jak na przykład zające.”

To dużo wyjaśnia. Wilki po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, że są w stanie upolować tak duże zwierzę, jak koń. Koń z kolei nie czuje żadnego zagrożenia ze strony wilków.

Poniżej możesz obejrzeć to wyjątkowe nagranie:

Dieta Standard lub Wege+Ryby
Dieta Standard lub Wege+Ryby
104,00 zł
129,60 zł
60 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny: dieta Standard lub Wege+Ryby z dostawą na 3 dni od 104 zł i więcej w My Dish

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz