Home Kategorie Życie Nadała córce zagraniczne imię. Obcy śmieją się z 5-latki, bo kojarzy im się z nazwą sklepu.
16.76K

Nadała córce zagraniczne imię. Obcy śmieją się z 5-latki, bo kojarzy im się z nazwą sklepu.

Niektórzy ludzie wykazują się kompletnym brakiem zrozumienia i nie widzą problemu w wyśmiewaniu imion.

W tym wypadku śmieją się z 5-latki, bo jej imię brzmi dla ludzi, jak nazwa sklepu.

Z taką sytuacją spotkała się Iza, która opisała swoją historię w liście do redakcji portalu „Papilot”. Kobieta ma 5-letnią córkę. Wraz z dzieckiem i mężem Anglikiem na co dzień mieszkają w Wielkiej Brytanii. Dlatego też dziewczynka ma zagraniczne imię.

To jak nazywa się córka Izy nie wzbudza żadnych kontrowersji w Wielkiej Brytanii. Problem pojawia się w Polsce. Kobieta chce, aby córka miała kontakt z ojczyzną matki, ale będąc na wakacjach w kraju, wciąż słyszy nieprzyjemne uwagi.

– „Przyznaję, że mało znane w naszym kraju, ale bez przesady. Jest kilka znanych osób, które je noszą i jakoś nikt się nie śmieje. W mojej małej miejscowości to powód do śmiechu, że moja córka nazywa się tak jak sklep.”

Imię Zara jest dość popularne na Zachodzie. Kobieta przyznaje, że kompletnie nie myślała o sklepie znanym pod tą samą nazwą, gdy nazywała córkę. Iza podkreśla, że jest to jedno z najpopularniejszych imion na wyspach i nikt nie kojarzy go ze znaną marką.

To może Cię zainteresować:  Nie miała pieniędzy dla księdza, który przyszedł po kolędzie. Za karę wyczytał jej nazwisko w trakcie mszy.

Tymczasem w Polsce ludzie nie mają najmniejszych oporów, aby śmiać się z imienia, prosto w twarz 5-latki:

– „Gdzie nie pójdę, to słyszę głupie komentarze. „A skąd ta sukieneczka? Pewnie z Zary”. „Powinna mieć zniżkę na ciuchy”. „Dobrze, że nie Biedronka”. Naprawdę strasznie zabawne. Ludzie pokazują swoją ciemnotę i ranią niewinne dziecko.”

Córce Izy jest bardzo przykro, gdy słyszy te słowa. Nie może zrozumieć, czemu niektórzy ciągle silą się na niewybredne uwagi. Doszło do tego, że poprosiła mamę, żeby w Polsce mówiła do niej Zosia, żeby nikt się nie czepiał:

To może Cię zainteresować:  Podróżni w pociągu skarżyli się na jednego, dziwnego pasażera. Kiedy jednak poznali prawdę, nie mogli w to uwierzyć.

– „Wytłumaczyłam córce, że nie ma się czego wstydzić. To tym ograniczonym ludziom powinno być wstyd. Trochę wielkiego świata i od razu się gubią.”

Day spa Pro Komfort i Premium
Day spa Pro Komfort i Premium
119,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa Pro Komfort od 119 zł i więcej opcji w Beauty Body Clinic® w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
56
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz