Home Kategorie Poruszające Córeczka nie chce puścić mamy zaraz po porodzie. Nagranie rozczula do łez.

Córeczka nie chce puścić mamy zaraz po porodzie. Nagranie rozczula do łez.

Poród to niezwykły moment w życiu każdej kobiety. Poza chwilami szczęścia jakie następuje wraz z pojawieniem się dziecka, matka musi wcześniej znieść bolesne skurcze, którym często towarzyszy strach.

Badania z pograniczy psychologii prenatalnej i medycyny potwierdzają, że również noworodek przeżywa wtedy ogromny stres. Jak przebiegał poród Brendy Coelho i jak z lękiem poradziła sobie jej córeczka?

Przez 9 miesięcy nosi się pod sercem swoje maleństwo i nie można doczekać się, gdy po raz pierwszy weźmie się je na ręce. Przyszłe matki próbują wyobrazić sobie ten moment, jednocześnie obawiając się porodu. Ten naturalny, a zarazem trudny proces nie zawsze przebiega jednak zgodnie z planem. Czasami trzeba wykonać cesarskie cięcie.

W takiej sytuacji świeżo upieczona matka nie może od razu wziąć swojego dziecka w objęcia. Jednak jeśli tylko stan zdrowia kobiety na to pozwala, noworodek jest jej pokazywany.

Powyższy opis bardzo przypomina poród Brendy Coelho de Souza. 24-letnie Brazylijka urodziła córeczkę poprzez cesarskie cięcie. Dokładnie 5 kwietnia 2017 roku w szpitalu Santa Monica. Kobieta bardzo pragnęła przytulić się do swojego maleństwa zaraz po porodzie, ale ze względu na zabieg operacyjny nie mogła tego zrobić.

To może Cię zainteresować:  Zwabił małą dziewczynkę słodyczami i chciał ją skrzywdzić. Gdy ojciec dziecka wszedł do mieszkania, nie mógł w to uwierzyć.

Na szczęście ktoś z personelu szpitala przyłożył nowo narodzoną Agatę Ribeiro Coelho do twarzy jej mamy. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (dla osób postronnych), gdyby nie późniejsze zachowanie dziewczynki.

Mała Agata szybko objęła twarz Brendy. Nie chciała jej puścić. To był pierwszy kontakt matki z dzieckiem. Pomimo okoliczności stał się naprawdę wyjątkowy.

Jak przyznaje sama 24-latka:

– „To była niesamowita chwila, kiedy moja córka przytuliła mnie po raz pierwszy… Zespół medyczny był świetny i wszyscy byli naprawdę zaskoczeni, że zachowała się w ten sposób. Nie mogli uwierzyć, jak czuły może być noworodek.”

Poród to przełomowy moment nie tylko dla rodzącej, ale i dla jej dziecka. Naukowcy twierdzą, że noworodek aktywnie uczestniczy w procesie własnych narodzin. Przejście przez kanał rodny wiąże się ze śmiertelnym lękiem, z powodu którego uwalniają się hormony pozwalające na przeprowadzenie porodu.

To może Cię zainteresować:  Ciężarna jamniczka skrywała niezwykły sekret. Wyjawiła go dopiero po porodzie. Nikt się tego nie spodziewał.

Nawet wyciągnięcie noworodka poprzez cesarskie cięcie wiąże się z jego stresem. W końcu po wielu miesiącach przebywania w przyjaznym środowisku, musi przejść do nieznanego. Światło oślepia oczy, powietrze wdziera się do płuc, a dźwięki są bardzo głośne.

Czy właśnie dzięki bliskości z matką zaraz po urodzeniu, Agata lepiej zniosła napięcie związane z porodem i mogła spokojnie przystosować się do życia poza łonem matki?

Mąż Brendy towarzyszył jej podczas porodu. Wspierał ukochaną, ale też nagrywał najpiękniejsze momenty. Dzięki temu uwiecznił m.in. chwilę przyjścia ich małej córeczki na świat oraz czułość, jaką okazała swojej mamie.

Twoja reakcja?

Super
Super
24
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz