Home Kategorie Poruszające 15-latka została porwana. Trzy razy udało się jej zadzwonić na policję, ale zlekceważono ją.

15-latka została porwana. Trzy razy udało się jej zadzwonić na policję, ale zlekceważono ją.

W mieście Caracal w Rumunii doszło do tragedii. Porwano 15-latkę, która trzy razy zadzwoniła na policję, błagając o pomoc. Teraz dziewczyna nie żyje.

Policjanci, którzy przyjmowali zgłoszenie, nie zareagowali na czas. Na miejsce, gdzie przebywała dziewczyna przybyli dopiero po 19 godzinach.

Kiedy ta historia wyszła na jaw, minister spraw wewnętrznych Rumunii, Nicolae Moga, zdymisjonował komendanta głównego policji oraz prefekta okręgu Aluta i szefa lokalnej policji.

Niedopuszczalne dla niego było to, że doszło do takiej sytuacji. Oczywiście zdarza się, że na policję dzwoni ktoś, kto robi sobie żarty, ale może przecież chodzić o czyjeś życie i każde zgłoszenie powinno być niezwłocznie sprawdzane.

15-latka najprawdopodobniej została zgwałcona i zamordowana przez jednego z kierowców, z którym podróżowała w trakcie wycieczki autostopem.

Nastolatka trzy razy zdołała zadzwonić na policję, z czego pierwszy raz w czwartek o godzinie 11. Podała dokładnie wszystkie informacje, dzięki którym policja mogłaby ją odnaleźć. Niestety funkcjonariusze nie potraktowali zawiadomienia poważnie. Na miejscu pojawili się dopiero w piątek o 6 rano. Dziewczyna już nie żyła.

Jak tłumaczyli się policjanci? Mówili, że tyle czasu zajęło im dokładnie ustalanie adresu i zdobywanie nakazu rewizji. Dziennikarze ustalili jednak, że nakaz mieli już na kilka godzin przed tym, gdy wyruszyli do domu, gdzie przetrzymywana była 15-latka. Do tego wszystkiego w takiej sytuacji zagrażającej życiu nie jest niezbędny nakaz. Trzeba szybko działać.

W sprawie zatrzymano 65-latka, u którego w domu odnaleziono nie tylko szczątki 15-latki, ale i zaginionej w kwietniu 18-latki.

Kurs online: Trener motoryczny
Kurs online: Trener motoryczny
119,00 zł
2 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener przygotowania motorycznego z certyfikatem za 119 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz