Home Kategorie Życie 3300 złotych na dziecko jeszcze w tym roku. Wystarczy pamiętać o jednym.
1.05K

3300 złotych na dziecko jeszcze w tym roku. Wystarczy pamiętać o jednym.

Ważny komunikat dla rodziców. Jeśli ktoś z Was nie złożył jeszcze wniosków o 300+ i 500+ przez internet, od początku sierpnia będzie to można zrobić w wersji papierowej.

Należy mieć to na uwadze i pilnować terminów, bo chyba nikt nie chciałby, aby 3300 zł na dziecko przeszło mu koło nosa. Kiedy i gdzie należy więc składać wnioski o 300+ i 500+? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

W sumie za pośrednictwem portalu Empatia złożono już prawie 400 tysięcy wniosków, a wypłaty są już realizowane. Ci którzy nie chcą tego robić przez internet, już od 1 sierpnia będą mogli składać wnioski w wersji papierowej. W tym wypadku można je dostarczyć do ośrodków pomocy społecznej albo wysłać za pośrednictwem poczty. Mowa tutaj zarówno o wnioskach o 500+, które przysługuje teraz na każde dziecko do 18 roku życia niezależnie od dochodów, jak i wnioskach o wyprawkę szkolną, czyli 300+.

Zacznijmy od 500+. Każdy, kto złoży wniosek do końca sierpnia, niezależnie czy w formie elektronicznej czy papierowej, świadczenie z wyrównaniem otrzyma najpóźniej do końca października. Jeśli zrobimy to we wrześniu, otrzymamy pieniądze najpóźniej do końca listopada.

Ostateczny termin na złożenie wniosku, który upoważnia nas do otrzymania wyrównania mija 30 września. Co z tymi, którzy złożą wnioski po tym terminie? Do 31 grudnia otrzymają wyrównanie jedynie od października.

Jak sytuacja wygląda w przypadku 300+? Każdy kto złoży wniosek do końca sierpnia, otrzyma wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony od września do końca listopada, pieniądze otrzyma w ciągu 2 kolejnych miesięcy. Jeśli ktoś się spóźni i będzie chciał zrobić to, np. w grudniu, nie dostanie świadczenia.

Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
93,60 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Do 48% zniżki na: Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz