Home Kategorie Poruszające Ciało 14-latki znaleziono na ławce w parku tuż obok jej domu. Przed śmiercią ją wykorzystano.

Ciało 14-latki znaleziono na ławce w parku tuż obok jej domu. Przed śmiercią ją wykorzystano.

14-letnia Viktorija Sokolova znana wśród przyjaciół jako Tori, mieszkała razem z rodzicami w Wolverhampton.

Rodzina uchodziła za sympatyczną i bardzo uprzejmą. Niemniej jednak matka poskarżyła się jednej z sąsiadek, że niepokoi się o córkę, a wszystko ze względu na jej rówieśników, z którymi się spotykała. Obawy kobiety okazały się być słuszne, bo niedługo później dziewczynka już nie żyła. Ciało nastolatki zostało odnalezione na terenie parku, który oddalony jest od jej domu o zaledwie kilka metrów. O dokonanie zbrodni oskarżono dwóch nastolatków. Sąd odtajnił właśnie nazwisko jednego z nich.

Viktorija zginęła w kwietniu 2018 roku, w wyniku obrażeń głowy zadanych ciężkim, tępym narzędziem. Sekcja zwłok wykazała też, że była wykorzystana seksualnie. Gdy nastolatka już nie żyła, przeciągnięto ją blisko 140 metrów na ławkę, gdzie ostatecznie ją odnaleziono.

16-latek usłyszał zarzut gwałtu i morderstwa, a jego o rok starszy kolega morderstwa. Pierwszy z nich w lutym tego roku został skazany na dożywocie, mimo iż nie przyznawał się do winy. Prokuratura ujawniła też, że chłopak wcześniej przygotowywał się do zbrodni i starał się ją zatuszować. Próbował ukryć odzież, usunął wiadomości z Facebooka i wyrzucił telefon ofiary.

Sędzia Jeremy Baker, który skazał chłopaka na początku roku powiedział, że morderstwo to było „naprawdę szokujące”. Chociaż do tej pory tożsamość chłopaka była chroniona ze względu na jego wiek, ostatecznie sąd apelacyjny zmienił zdanie na wniosek mediów i ujawnił dane nastolatka. Wiadomo już, że oprawcą był Ayman Aziz.

U chłopaka zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Dodatkowo obrońcy chłopaka twierdzą, że podanie do publicznej wiadomości jego danych osobowych niekorzystnie wpłynie na jego resocjalizację. Młody morderca podobno już był zastraszany w areszcie i omijał zajęcia edukacyjne.

Bilet do wrocławskiego ZOO
Bilet do wrocławskiego ZOO
51,00 zł
55,00 zł
117 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do ZOO Wrocław za 51 zł (zamiast 55 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
29
Zły
Zły
43

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz