Home Kategorie Życie Rząd po raz kolejny rozda pieniądze. Chce wprowadzić 500+ dla nowej grupy społecznej.
11.66K

Rząd po raz kolejny rozda pieniądze. Chce wprowadzić 500+ dla nowej grupy społecznej.

Odkąd do władzy doszedł PiS niemal każdy obywatel może liczyć na dodatkowe pieniądze od państwa.

Mimo iż oferuje się nam dodatkowe świadczenia, widać jak mnożą się ceny i podatki. Niemniej jednak w budżecie państwa zaczyna brakować pieniędzy. Nie możemy jednak zapomnieć, że zbliżają się wybory, więc politycy robią wszystko, aby zyskać sobie kolejnych zwolenników. Podczas gdy PiS stara się jak najbardziej zbliżyć do ludzi, PO zapowiada nowe rozdawnicze pomysły, m.in. 500+ dla biednych.

Grzegorz Schetyna zapowiedział już swoją własną „szóstkę”, która miałaby przekonać Polaków. Zalicza się do niej m.in. niesienie składek ZUS dla emerytów, zagwarantowanie im darmowych przejazdów taksówkami i podwyżki płacy minimalnej dla pracujących. PO przekonuje PiS, że nie trzeba rozdawać pieniędzy na prawo i lewo. Wystarczy zmniejszyć podatki, co pozwoliłoby zarobić pracującym ludziom więcej. Chodzi przede wszystkim o obniżenie składek na NFZ, którego usługi pozostawiają coraz więcej do życzenia.

– „Chcemy, by danina dla państwa, czyli podatki, składki na NFZ itp. nie przekraczała 35 procent. Dziś jest to ponad 40 procent” – powiedziała posłanka PO Izabela Leszczyna.

To jednak nie wszystko.

PO świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że 500+ zrobiło w Polsce furorę. Nikogo nie powinno dziwić więc, że partia ma pomysł na „własne 500+”. Komu miałoby przysługiwać dodatkowe świadczenie? Najbiedniejszym. Powód? Zdaniem PO trzeba przekonywać obywateli, że praca popłaca, a na wsparcie zasługują Ci, którzy nie zarabiają najniższej krajowej.

– „Naszym pomysłem jest, żeby osoby, które mają minimalne wynagrodzenie, otrzymywały bonus od państwa, 500 złotych, jako zachętę do tego, żeby nie pozostawać na świadczeniach socjalnych, tylko wchodzić na rynek pracy” – mówiła Leszczyna.

Do wyborów jeszcze trochę czasu. Z pewnością politycy jeszcze nieraz nas zaskoczą.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
35
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
21

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz