Home Kategorie Życie Pijany kierowca uciekał przed policją. W samochodzie była dwójka przerażonych, małych dzieci.

Pijany kierowca uciekał przed policją. W samochodzie była dwójka przerażonych, małych dzieci.

W minioną sobotę przed godziną 22:00 dyżurny z Tarnowskich Gór otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego, 25-letniego kierowcy Volkswagena Golfa.

Według świadka mężczyzna kierował się w stronę centrum miasta. Co więcej w pojeździe miały być jeszcze dzieci w wieku 3 i 6 lat. Mimo iż funkcjonariusze szybko namierzyli pojazd, wcale nie oznaczało to zakończenia sprawy, bo pijany kierowca zaczął uciekać przed policją. Nawet, gdy został zatrzymany, nie chciał dać za wygraną. Po chwili okazało się też, że stan matki dziecka pozostawia wiele do życzenia.

Policjanci zauważyli opisany pojazd na ul. Ogrodowej w Tarnowskich Górach. Mimo iż dali kierującemu pojazdem wyraźne sygnały do zatrzymania, ten zupełnie nic sobie z tego nie zrobił i jechał dalej. Co więcej, mężczyzna jechał całą szerokością ulicy, niekiedy wjeżdżał nawet na chodnik, co tylko potwierdzało słowa świadka, który zeznał, że kierowca jest nietrzeźwy.

Policjanci ostatecznie nie mieli wyjścia i zajechali drogę pijanemu kierowcy. Gdy mężczyzna w końcu się zatrzymał, zabarykadował się w pojeździe i nie miał zamiaru z niego wysiąść. Policjanci siłą wyciągnęli 25-latka z pojazdu. Gdy przebadano go alkomatem, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i był już karany za jazdę po alkoholu w wyniku czego stracił prawo jazdy. Potwierdziły się też doniesienia o dwójce dzieci: 6-letniej dziewczynce i jej 3-letnim braciszku, którzy przebywali w samochodzie.

Dzieci były przerażone i zapłakane. Zarówno dziewczynka, jak i chłopiec mieli trafić pod opiekę matki. Funkcjonariusze zmienili jednak zdanie, gdy zbadali jej stan trzeźwości. Okazało się, że 35-latka ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 6-latka i 3-latek trafili ostatecznie pod opiekę rodziny.

Pijany kierowca trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Co więcej, rodzinie ma się przyjrzeć sąd rodzinny, który podejmie odpowiednie kroki odnośnie przyszłości dzieci.

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz