Home Kategorie Ludzie Małgorzata Rozenek-Majdan ostro o PiS. Ludzie stanęli za nią murem.

Małgorzata Rozenek-Majdan ostro o PiS. Ludzie stanęli za nią murem.

Małgorzata Rozenek-Majdan odniosła się ostatnio do in vitro. Wyznała, że przez ostatnie lata wraz z mężem starała się o kolejne dziecko z pomocą tej metody.

Skrytykowała też PiS, które zawiesiło refundację programu. Prezenterka oskarża partię o odwrócenie się od milionów Polaków, którzy cierpią na bezpłodność.

Małgorzata Rozenek-Majdan dzięki in vitro została mamą Stanisława i Tadeusza. Ojcem chłopców jest aktor Jacek Rozenek. 14 lat temu kobieta usłyszała, że in vitro jest jej jedyną szansą na dzieci. Po roku urodził się jej pierwszy syn, a cztery lata później kolejny.

Temat in vitro jest jednak nadal bliski Małgorzacie Rozenek. W ostatnim wywiadzie dla „Newsweeka” przyznała, że razem z mężem Radosławem Majdanem od lat marzą o kolejnym dziecku. Niestety na razie bez rezultatów.

– „Dwie próby zapłodnienia in vitro były udane, ale straciłam te ciąże. Powoli tracimy nadzieję. Jeszcze się nie poddajemy, ale trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Bo zajść w ciążę i urodzić to jedno, ale potem trzeba mieć jeszcze siłę, by dziecko wychować.”

Prowadząca „Projekt Lady” przyznała, że in vitro jest bardzo kosztowne. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale również o emocje i czas.

– „Ja musiałam podporządkować tym wizytom życie zawodowe, zrezygnowałam z wielu propozycji, bo miałam nadzieję, że się w końcu uda.”

Jednocześnie podkreśla, że polskie ośrodki leczenia niepłodności są bardzo skuteczne i mają jeden z najwyższych odsetków udanych ciąż. Jednocześnie jako jedyny kraj Unii, Polska nie refunduje in vitro.

– „Jeszcze kilka lat temu ta metoda była refundowana. – W 2013 r. koalicja PO-PSL wprowadziła Narodowy Program In Vitro. Wydano 244 miliony złotych, urodziło się 22 tysiące dzieci. Wypadło 11 tysięcy na jedno dziecko.”

„Perfekcyjna Pani Domu” nie szczędziła mocnych słów pod adresem polityków PiS, którzy przerwali program i zastąpili go innym, o zdecydowanie niższej skuteczności. Według niej, pokazali przez to, że nie mają szacunku do Polaków:

– „[PiS – przyp. red.] wprowadziło własny Narodowy Program Prokreacyjny, w którym jedyną technologią wspomagania rozrodu jest totalnie nieskuteczna naprotechnologia. Wydano na nią 70 milionów złotych, urodziło się – uwaga! – 70 dzieci. Czyli milion złotych na jedno dziecko. [PiS – przyp. red.] uczyniło z in vitro temat ideologiczny, bo wie, że w ten sposób polaryzuje społeczeństwo. I to mimo że blisko 80 procent Polaków popiera tę metodę. Pytam więc: kiedy PiS zacznie szanować ludzi chorych na niepłodność?”

Również w tym wywiadzie prezenterka przyznaje, że zna polityków PiS, którzy sami korzystali z tej metody. Jej ojciec przez lata był skarbnikiem partii, dlatego miała okazję poznać osobiście wielu posłów. Według Rozenek tylko oficjalnie twierdzą, że metoda in vitro jest niesłuszna moralnie.

– „Zastanawiam się, czy kiedyś dokonają politycznego coming outu i przyznają, że w ich rodzinie ktoś cierpi na tę chorobę. Bo bezpłodność to choroba. I oskarżam PiS o to, że odwraca się plecami do trzech milionów chorujących obywateli, ignoruje ich.”

Przy okazji, Małgorzata Rozenek-Majdan zwróciła się do polityków partii rządzącej z apelem o przywrócenie refundacji programu. Nie ukrywa, że chciałaby spotkać się z politykami, zwłaszcza tymi z PiS.

Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja z maską od 49,99 zł i więcej opcji w Licencjonowanym Studiu Urody Joanna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz