Home Kategorie News Wiceszef MSWiA: odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka.

Wiceszef MSWiA: odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka.

Wszystko wskazuje na to, że odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Policja poinformowała, że grupa płetwonurków zlokalizowała i wyłowiła prawdopodobnie ciało zaginionego mężczyzny.

Tragiczną informację dzisiaj rano przekazano na Twitterze.

– „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym” – czytamy we wpisie Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA.

Izabela Niedźwiedzka-Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie powiedziała PAP, że na miejscu wykonywane będą czynności procesowe z udziałem techników kryminalistycznych oraz prokuratora. Policja na razie nie udziela szczegółowych informacji.

To może Cię zainteresować:  Dobre wieści z Chin. Pierwsze miasto zakazuje spożywania psiego mięsa.

W nocy z soboty na niedzielę policja otrzymała zgłoszenie o motorówce dryfującej po jeziorze. Po przybyciu na miejsce policjanci wraz z ratownikami MOPR stwierdzili, że na pokładzie nie było nikogo.

Rzeczy pozostawione na motorówce, która miała wyłączony silnik, wskazywały że mogły nią płynąć dwie osoby. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. W ich trakcie funkcjonariusze odnaleźli na brzegu jeziora 27-letnią kobietę, która zdołała wydostać się na brzeg. Zeznała, że motorówką pływał z nią 39-letni mężczyzna.

Z relacji kobiety wynikało, że w trakcie wykonywania manewru skrętu obydwoje wypadli z motorówki do wody. Policja poinformowała, że odnaleziona na brzegu 27-letnia mieszkanka Łodzi była w dobrym stanie. W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że poszukiwaną na jeziorze Kisajno osobą jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak.

To może Cię zainteresować:  W sieci pojawiła się nieoficjalna informacja o przyczynie zgonu Piotra Woźniaka-Staraka.

W poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka brała udział m.in. Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Od niedzieli powierzchnię, dno i brzeg jeziora przeszukiwali również policyjni wodniacy, straż pożarna, ratownicy MOPR i WOPR z Gdyni – wyposażeni w specjalistyczny sprzęt.

Śledztwo w sprawie „wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć” prowadzi od wtorku Prokuratura Rejonowa w Giżycku. Na obecnym etapie postępowania, śledczy nie podają szczegółowych informacji, nie ujawniają żadnych dowodów, ani nie odnoszą się do doniesień medialnych.

Pakiet day spa dla 1-2 osób
Pakiet day spa dla 1-2 osób
99,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa z sauną, masażem, maską odżywczą i więcej od 99 zł w Studiu Zdrowia i Urody Santi w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
52
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz