Home Kategorie Poruszające Tysiące żołnierzy gasi pożar lasu w Amazonii. Dopiero wczoraj podjęto takie działania.

Tysiące żołnierzy gasi pożar lasu w Amazonii. Dopiero wczoraj podjęto takie działania.

Od prawie trzech tygodni płoną amazońskie lasy deszczowe. Cały świat zamarł, bo do tego okazało się, że płonie też Afryka.

Tysiące żołnierzy gasi pożar lasu w Ameryce Południowej, który nazywany jest płucami Ziemi. W mediach możemy przeczytać słowa przerażonych ekologów. Z ich wypowiedzi wynika, że lasy w Amazonii są niezbędne dla naszej planety. Sytuacja jest niebezpieczna i nawet sam papież zaapelował:

– „Jesteśmy wszyscy zaniepokojeni rozległymi pożarami, które wybuchły w Amazonii. Módlmy się o to, aby dzięki zaangażowaniu wszystkich zostały jak najszybciej ugaszone. To leśne płuco jest niezbędne dla naszej planety.”

Dziś o las walczy 44,000 żołnierzy i zaledwie dzień wcześniej prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, podpisał dekret o skierowaniu wojska do walki z pożarami. Opinia publiczna jest zbulwersowana jego zachowaniem. Według międzynarodowych mediów jest to krok podjęty za późno, a wykonany tylko dlatego, że prezydent jest pod presją głów innych państw.

Teraz tysiące żołnierzy gasi pożar w Amazonii, ale jeszcze kilka dni wcześniej prezydent mówił, że nie ma na to pieniędzy.

– „Amazonia jest większa od Europy, jak można walczyć z kryminalnymi podpaleniami na takim obszarze? Nie mamy na to środków.”

Dla większości nie jest to jednak kwestia regionalna, a pożar w Amazonii dotyczy całej planety. Mocno na słowa Bolsonaro zareagował prezydent Francji, który na swoim Twitterze napisał, że pożar to zagrożenie dla całego świata. Dodał także, że o tym bezsprzecznie powinno się porozmawiać na szczycie grupy G7 we francuskim Biarritz.

Pomoc zadeklarował też Donald Trump, który publicznie powiedział, że odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Brazylii.

Dane dotyczące pożarów są porażające. Szacuje się, że są większe aż o 83% w porównaniu do zeszłego roku. Sprawa jest bardzo poważna i może skończyć się źle. Niepokojące jest również to, że płoną lasy w Afryce i Rosji.

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz