Home Kategorie Ludzie Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Miał tak samo na imię jak jego ojczym.

Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Miał tak samo na imię jak jego ojczym.

Wszyscy wiemy kim są rodzice tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. To Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak. Mało kto jednak wie, że miliarder to ojczym 39-latka.

To jednak nie wpływało na to, jak traktował pasierba. Był dla nie go jak syn. Kim jednak był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka?

Był nim pierwszy mąż Anny Woźniak-Starak, który zmarł po ciężkiej chorobie. Jerzy Woźniak ukończył prawo i znany był z tego, że bronił opozycjonistów w procesach politycznych lat 70 i 80. Wiele mówiło się też o tym, że nie pobierał opłat za udzielanie porad prawnych ludziom „Solidarności” w trakcie dyżurów w Komitecie Prymasowskim. Bronił osoby, które znamy dziś: Jacka Kuronia, Adama Michnika, czy Romualda Szeremietiewa, byłego ministra w resorcie obrony narodowej. Ten ostatni z serdecznością wspomina Jerzego Woźniaka.

– „Mec. Jerzy Woźniak, mój obrońca w procesie kierownictwa KPN i serdeczny przyjaciel chorował na raka, zmarł tuż po moim wyjściu z więzienia w 1984 r. Dowiaduję się, że w tragicznych okolicznościach życie stracił Jego syn, Piotr. Modlę się za Was Obu… Na pierwszym planie mec. Woźniak.”

Przez pewien czas mały Piotr mieszkał ze swoimi rodzicami w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Niestety Jerzy Woźniak nie mógł cieszyć się z życia przy rodzinie. Zmarł w 1987 roku na raka. Piotr miał wtedy zaledwie 7 lat. Dwa lata później Anna Woźniak wyszła za mąż za Jerzego Staraka. W 1990 roku na świecie pojawiła się ich córka, Julia. Miliarder ma też syna z poprzedniego małżeństwa.

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
44,80 zł
56,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Zestaw Fish & Chips z dorszem w tempurze dla 2 osób za 44,80 zł i więcej opcji w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
11
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz