Home Wideo Ksiądz mówi o 500+. Swoje kontrowersyjne słowa kieruje na antenie do małych dzieci.

Ksiądz mówi o 500+. Swoje kontrowersyjne słowa kieruje na antenie do małych dzieci.

Odkąd PiS doszedł do władzy, TVP otwarcie popiera tę partię i obecnie nikogo to już nie dziwi. Tym razem jednak inna stacja poszła o krok dalej.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w programie „Kropelka radości”, który emitowany jest w Telewizji Trwam. W sieci zagrzmiało.

Program „Kropelka radości”, który jest przeznaczony dla najmłodszych, prowadzi ks. bp. Antonii Długosz.

– „Cieszcie się, że jesteście dziećmi, ale pamiętajcie, że trzeba też coś dawać ludziom dorosłym” – podkreślił ksiądz.

– „Pierwsza sprawa, abyście nie stwarzali problemu rodzicom w domu… Nawet jak tatuś, czy mamusia są biedniejszymi, to nie domagać się ciągle zmiany ubrania, lepszego jedzenia. Dziękować za to, co otrzymujecie. To jest najpiękniejsze” – wymieniał ks. Długosz.

Duchowny nazywany też „biskupem od dzieci” znany jest ze swoich sympatii politycznych. Dalsza część programu wywołała spore kontrowersje wśród społeczeństwa, a szczególnie przeciwników partii rządzącej.

O ile sam początek wypowiedzi księdza nie powinien budzić kontrowersji, później było zupełnie inaczej…

– „A cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd też bardzo troszczy się o rodzinę, a wyrazem zatroskania naszego rządu było pierwsze „500 plus” dla każdego dziecka. Czy to nie piękne?” – podkreślał.

Duchowny na tym nie poprzestał. Brnął dalej…

– „I wy przynosicie teraz 500 zł rodzinie. Do 18 roku życia będziecie te 500-tki każdego miesiąca dawali swoim rodzicom, czy to jest piękne? 300 zł dostaniecie jako wyprawkę na początek roku szkolnego, żeby rodzice wam kupili przybory szkolne” – wyliczał ks. bp. Antonii Długosz.

Długosz dodał, że rodzina i dzieci są bardzo istotne dla partii rządzącej. Zaznaczył też, że dba o ich dobro nie tylko w postaci programów socjalnych.

– „Rząd bardzo się troszczy, daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem” – dodał.

Nagranie z programu trafiło do sieci. Możecie je obejrzeć poniżej.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz