Home Kategorie Niesamowite To najstarsza mama na świecie. 74-latka urodziła właśnie bliźnięta.

To najstarsza mama na świecie. 74-latka urodziła właśnie bliźnięta.

Taka ciąża i poród to ewenement w skali światowej. Mieszkanka Guntur, Errmatti Mangayamma właśnie urodziła. Co w tym niezwykłego?

Otóż jest to najstarsza matka na świecie. Kobieta ma 74 lata. Tak, dobrze czytacie. 74-latka właśnie urodziła bliźnięta. Przez dekady wraz z mężem starała się o dzieci, niestety na próżno. Teraz jej marzenie w końcu się spełniło.

Erramatti Mangayamma mieszka w Indiach wraz ze swoim mężem Yarramsetti Rajarao. Para pobrała się ponad 57 lat temu. Oboje od tej pory marzyli o potomstwie. Niestety, ich marzenie nie spełniało się. Aż to teraz!

– „Przez wiele lat mierzyłam się z tym bólem. Byłam pełna poczucia winy, że to z mojego powodu nie możemy mieć dzieci.”

W końcu się udało. Kobieta urodziła właśnie bliźnięta. Co więcej, po prawie 60 latach starań, jej największe marzenie spełniło się podwójnie. 74-latka zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro. Lekarze z prowincji Andhra Pradesh z początku sceptycznie podchodzili do tego pomysłu. Dyrektor kliniki, w której doszło do zapłodnienia w rozmowie z dziennikarzami powiedział:

– „Jesteśmy zaskoczeni jej siłą woli. Przeprowadziliśmy testy i okazało się, że zapłodnienie jest możliwe za pomocą in vitro.”

Co spowodowało, że Erramatti Mangayamma ostatecznie postanowiła zawalczyć o potomstwo w taki sposób? Zainspirowała ją sąsiadka. Kobieta zaszła w ciążę w wieku 55 lat. Wtedy 74-latka odzyskała nadzieję, którą straciła już dawno i zawalczyła. Kilka dni temu na świecie pojawiły się dwie całkowicie zdrowe dziewczynki. Poród miał miejsce przez cesarskie cięcie. Przy szczęśliwej mamie nie zabrakło też jej 78-letniego męża!

Oczywiście Errmatti twierdzi, że w tej chwili jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Chociaż sama nie może uwierzyć w to, co się stało, 74-latka obiecuje, że postara się być najlepszą matką na świecie. W rozmowie z mediami powiedziała:

– „Nie jestem w stanie wyrazić słowami tego, jak się czuję. Te dzieci w końcu mnie dopełniają. Moje czekanie, trwające prawie 60 lat, wreszcie dobiegło końca. Teraz już nikt mi nie powie, że jestem bezpłodna.”

Wiadomo też, że kobieta nie będzie musiała karmić dziewczynek piersią. Jednak nie ma to dla niej większego znaczenia. Oczywiście jest pewna, że świetnie poradzi sobie jako matka.

Dieta Standard lub Wege+Ryby
Dieta Standard lub Wege+Ryby
104,00 zł
129,60 zł
60 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny: dieta Standard lub Wege+Ryby z dostawą na 3 dni od 104 zł i więcej w My Dish

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz