Home Kategorie News Huragan Dorian dotrze też do Europy. Pogoda w Polsce drastycznie się zmieni.
1.41K

Huragan Dorian dotrze też do Europy. Pogoda w Polsce drastycznie się zmieni.

Huragan Dorian dotrze nad Europę. W niedzielę pojawił się na Bahamach i spowodował tam ogromne zniszczenia. Później przesuwał się wzdłuż Ameryki.

Teraz odbije się od niej i skieruje w stronę Europy. Następnie już jako niżowy wir powietrza powędruje w stronę Grenlandii, Irlandii, Islandii i Szkocji. TVN Meteo informuje też, że huragan zahaczy o Polskę. Jak to odczujemy?

Już w najbliższą niedzielę huragan Dorian niczym piłka odbije się od Ameryki Północnej i skieruje się w stronę Europy. Później jako niżowy wir uderzy w stronę Grenlandii, a we wtorek 10 września dotrze nad Islandię. Przyniesie ze sobą w to miejsce silny deszcz ze śniegiem i mocny wiatr. Może też wywołać fale wysokości nawet 10 metrów.

To może Cię zainteresować:  Ogromna tragedia. 14-letni rowerzysta nie żyje. Nabił się na swój własny nóż.

W środę znajdzie się u wybrzeży Irlandii i Szkocji. Wiatr będzie wiał z prędkością około 90 km/h. W czwartek i piątek zacznie słabnąć, a w sobotę całkowicie zniknie.

My również odczujemy konsekwencje huraganu Dorian w naszym kraju. Za około tydzień (w nocy z środy na czwartek) do Polski wkroczy bardzo chłodny front. Ma on przynieść ze sobą opady deszczu i silniejszy wiatr. Prędkość powiewów będzie wynosiła około 60 km/h. Obniży się również temperatura do około 15 stopni Celsjusza.

To może Cię zainteresować:  Sztorm Jorge uderzył w Irlandię. Jego siła była tak ogromna, że przewróciła ciężarówkę.

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz