Home Kategorie Ludzie 13-latek został okrzyknięty najmłodszym ojcem. Jednak badania DNA rozwiały wątpliwości.

13-latek został okrzyknięty najmłodszym ojcem. Jednak badania DNA rozwiały wątpliwości.

10 lat temu świat obiegła szokująca informacja, że 13-latek z Wielkiej Brytanii to „najmłodszy ojciec świata”.

Każda gazeta rozpisywała się o historii Alfiego Pattena i jego 15-letniej dziewczyny Chantelle Steadman. Teraz 23-latek przyznaje, że zniszczyło to jego życie.

Historia ta wstrząsnęła całym światem. Alfie miał mieć zaledwie 12 lat, gdy począł dziecko z 15-letnią Chantelle. Wszyscy chcieli wiedzieć więcej o najmłodszym ojcu świata, więc Alfie udzielił wielu wywiadów, za które jego rodzice otrzymali tysiące funtów.

Na rodziców obojga nastolatków spadła ogromna krytyka. Większość osób zarzucała im, że nie porozmawiali z dziećmi o seksie i jego konsekwencjach, a dodatkowo nie potrafili przypilnować nastolatków. Alfie był zdecydowanie za młody, aby opiekować się dzieckiem i rozumieć, co to oznacza być ojcem, ale robił co mógł, gdy opiekował się małą Maisie. Niedługo po tym, jak dziecko przyszło na świat, do mediów zgłosiło się dwóch innych chłopców, którzy przyznali, że uprawiali seks z 15-letnią Chantelle.

Testy DNA potwierdziły, że Alfie nie jest ojcem Maisie. Opinia publiczna była przekonana, że rodzice nastolatków od początku znali prawdę. Mimo to opowiadali historię o „najmłodszym ojcu świata”, żeby zarobić na publikacji kolejnych zdjęć i artykułów.

Według doniesień brytyjskiego „Daily Mail”, rodzice obojga nastolatków zarobili tysiące funtów. Natomiast bliski przyjaciel rodziny 15-latki przyznał, że rodzice zabronili jej mówić w wywiadach o innych chłopcach, bo obawiali się, że nie dostaną więcej pieniędzy.

Seria samolubnych decyzji nastolatków i ich rodziców pozbawiła Alfiego dzieciństwa. W ostatnim wywiadzie wprost stwierdził, że wszystko, co wydarzyło się 10 lat temu, zniszczyło mu życie.

– „Gdziekolwiek poszedłem ludzie mnie znali, mimo że badania potwierdziły ojcostwo innego chłopaka. To była największa pomyłka, jaką zrobiłem w swoim życiu i nadal ma na mnie wpływ. Odszedłem ze szkoły przed ostatnim egzaminem, nigdy nie pracowałem. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, jak trudne byłoby moje życie, gdyby do tego wszystkiego dołożyć bycie ojcem. Nie mogę nawet dostać pracy w sklepie. Spędzam czas oglądając telewizję albo grając w piłkę na ulicy.”

Teraz Alfie cieszy się, że nie jest ojcem. Według 23-latka edukacja seksualna jest naprawdę ważna, bo dzięki niej można uniknąć tragicznej sytuacji, w której się znalazł. Ma też nadzieje, że to, co spotkało jego, będzie nauczką dla innych nastolatków i ich rodzin.

Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
0,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz