Home Kategorie Życie Mama zwyzywała nauczycielkę syna za to, jak ona wygląda. Zgłosiła to nawet dyrekcji.

Mama zwyzywała nauczycielkę syna za to, jak ona wygląda. Zgłosiła to nawet dyrekcji.

Początek roku szkolnego to nowe problemy nie tylko dla dzieci i rodziców, ale i dla nauczycieli.

Niektórzy z nich nie mają łatwego życia z rodzicami uczniów i czasami dzielą się tymi historiami w sieci. Iza opisała, co spotkało ją ze strony matki jednego z uczniów.

Kobieta podeszła do niej po lekcjach i zwróciła uwagę na to, jak wygląda. Nie chodziło o wulgarne lub niestosowne ubranie, ale o tatuaże. Dokładnie chodzi o dwa tatuaże na ramieniu. Jeden z nich to róża, a drugi to latarnia morska. Co w tym niestosownego?

„Szczerze przyznam, że byłam w ogromnym szoku, gdy mama Juliana podeszła do mnie po lekcjach i stwierdziła, że nie powinnam uczyć w szkole z takim wyglądem. Na początku byłam nieco skonfundowana, ponieważ nie byłam pewna czy chodzi o moją twarz, ubiór, a może o moją wagę. Szybko jednak dowiedziałam się, że „pani mamie” nie pasuje to, że na moim ramieniu spoczywają dwa tatuaże. Dosłownie wprost powiedziała mi, że wyglądam jak patologia i element, który nie powinien uczyć dzieci.

Na początku zaśmiałam się, bo naprawdę spodziewałam się, że za chwilę okaże się to nieśmiesznym żartem, ale ta pani mówiła jak najbardziej poważnie. Mało tego, pomachała mi przed oczami papierkiem, który okazał się być skargą na mnie do dyrektora i prośbą o to, aby zwolnić mnie ze stanowiska. Pozwolę sobie zacytować także, co ta pani o mnie powiedziała:

„Nie pozwolę na to, aby taki element uczył mojego syna. Z takim wyglądem to tylko na miotłę się pani nadaje, a nie między ludzi, żeby być wzorem dla dzieci”.

Cóż mogłam zrobić w takiej sytuacji? Pozostało mi jedynie wysłuchać mamy Juliana, a potem pójść do pana dyrektora i porozmawiać na temat tego czy faktycznie mój wygląd może komukolwiek przeszkadzać.

Oczywiście dowiedziałam się, że absolutnie to jak wyglądam nie ma wpływu na to, jaką wiedzę posiadam i jakie mam podejście do dzieci. Skoro dyrektor uważa, że jestem dobrym pracownikiem, to dlaczego ktoś inny mnie oczernia i mi ubliża?”

Co sądzicie na ten temat?

Spersonalizowana fotoksiążka LUX
Spersonalizowana fotoksiążka LUX
46,00 zł
158,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 46 zł: fotoksiążka LUX z kredowym papierem i okładką z ekoskóry lub tkaniny introligatorskiej na Colorland.pl
To może Cię zainteresować:  14-latka myślała, że kolega zaprosił ją na randkę. Jej ciało odnaleziono w opuszczonym domu.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz